...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Facebook nieodpłatnie udostępnia platformę Workplace dla organizacji pozarządowych w Polsce

Facebook ogłosił bezpłatny dostęp do platformy Workplace dla organizacji trzeciego sektora i instytucji edukacyjnych w Polsce. To element globalnego programu Workplace for Good. Z tej okazji niemal 100 przedstawicieli organizacji non profit zostało zaproszonych do Przestrzeni from Facebook, gdzie mieli okazję zapoznać się z usługą Workplace i jej narzędziami.

Facebook ogłosił nieodpłatne udostępnienie polskim organizacjom pozarządowym platformy Workplace. Usługa ta, rozwijana od 2016 roku zapewnia narzędzia wspólnej pracy firmom i organizacjom każdej wielkości, strukturze, czy charakterze działania.

Workplace for Good

Facebook docenia wkład organizacji non-profit w budowanie wartościowych społeczności oraz determinację i bezinteresowne działania na rzecz wspólnego dobra. Szczytnym działaniom przyświecają szczytne cele, dlatego Facebook w ramach programu Workplace for Good zdecydował się na wspieranie instytucji pozarządowych i edukacyjnych na całym świecie poprzez zaopatrzenie ich w narzędzia, które ułatwiają komunikację i współpracę w ramach organizacji, a także zwiększające ich możliwości efektywnej realizacji celów statutowych.

Podczas inaugurującego spotkania programu w Polsce, w Przestrzeni from Facebook przedstawiciele organizacji trzeciego sektora mieli okazję dowiedzieć się więcej o programie Workplace for Good, jak i o korzyściach wynikających z użytkowania platformy. Robert Bednarski, Country Manager CEE Facebooka podkreślił, że po niespełna dwóch latach od uruchomienia Workplace, z plaformy korzysta ponad 30 tysięcy firm i organizacji. – Dzięki tej platformie i narzędziom, które oferuje, mogą pracować lepiej, szybciej i bardziej efektywnie. Co ważne, nie są to tylko podmioty komercyjne – wśród nich są tysiące organizacji pozarządowych i edukacyjnych, których podstawową motywacją jest działanie na rzecz lepszego świata. W miarę naszych możliwości chcemy ułatwić im realizację tego celu. Wiemy, że organizacje pozarządowe każdego dnia wymieniają wewnętrznie tysiące informacji, pracują z zespołami i wolontariuszami rozsianymi często po całym kraju. Mamy nadzieję, że oddanie w ich ręce platformy Workplace pomoże uczynić ten proces wydajniejszym i łatwiejszym. – tłumaczył Robert Bednarski.

Jakie korzyści niesie Workplace
Workplace oferuje organizacjom pakiet narzędzi codziennej pracy, takich jak wideo chat i Workplace Groups, które ułatwiają codzienną komunikację i pozwalają na efektywnie działanie, miedzy innymi poprzez ograniczenie czasu spędzanego na spotkaniach. Aktualności umożliwiają dotarcie przekazów do szerszego grona odbiorców, podczas gdy boty są doskonałym narzędziem dostarczania informacji. Warte podkreślenia są także starania Facebooka, aby platforma Workplace była dostępna dla osób niepełnosprawnych – np. dzięki narzędziom ułatwiającym pracę osobom niewidomym oraz niedowidzącym poprzez odczyt głosowy tekstu na ekranie. Dostępność tych wszystkich funkcji sprawia, że organizacje pozarządowe i edukacyjne będą mogły działać skuteczniej, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Niektóre z działających w Polsce stowarzyszeń miało już okazję przekonać się o zaletach platformy Workplace. – Coraz częściej potrzebujemy przedyskutować pewne kwestie, pracować wspólnie nad projektem, wymienić się doświadczeniami i celebrować razem sukcesy. Są narzędzia, które można wdrożyć dodatkowo, ale my potrzebowaliśmy narzędzia, które będzie kompleksowe i zaktywizuje naszych Członków. Z żadnym innym narzędziem nie udało nam się zaangażować więcej, niż 10 osób. Jesteśmy chwilę po wdrożeniu Workplace, a mamy już zalogowanych ponad 100 osób. Reszta dołączy do nas po wakacjach. Cały czas dostajemy zapytania od Członków, kiedy dostaną zaproszenie do Workplace. Jest to pierwsze rozwiązanie, które wywołało w organizacji tyle pozytywnego szumu – opowiada Marta Zięba-Szklarska, Dyrektor ds. Rozwoju w Europejskiej Federacji Doradców Finansowych.

Workplace for Good to nieustannie rozwijany i ulepszany program, który oferuje pakiet narzędzi mobilnych organizacjom, które ich najbardziej potrzebują. Narzędzia premium będą darmowe dla instytucji pozarządowych i edukacyjnych na całym świecie.

Strona programu: https://workplaceblog.fb.com/news/workplace-for-good/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF