...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Barclays odnawia umowę z Premier League

premier league

Premier League przedłuża umowę z Barclays o kolejne trzy lata. Odnowienie partnerstwa jest także zwieńczeniem 20-letniej współpracy!

Barclays pozostanie  sponsorem co najmniej do końca sezonu 2024/25. Firmy nawiązały kontakt już w roku 2001 kiedy nazwa brytyjskiej firmy brzmiała jako Barclaycard. Przedłużenie zostało ogłoszone w tym samym czasie, w którym Barclays przedłuża swoją umowę sponsorską dotyczącą kobiecej piłki nożnej z The Football Association (The FA) na podobny okres (od sezonu 2022/23 do sezonu 2024/25).

Barclays zamierza zainwestowac w kobiecy futbol 30 milionów funtów, podwajając dotychczasową stawkę o połowę. Ogłoszenie jest następstwem przełomowej umowy z The FA z 2019 roku, kiedy bank został inauguracyjnym sponsorem tytularnym FA Women’s Super League.

Barclays do roku 2016 pozostawał sponsorem tytularnym również męskiej ekstraklasy w Anglii – Premier League. Liga wtedy nosiła pełną nazwę Barclays Premier League.

Adam Daniluk