...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

App Store i Google Play zaliczają rekordowy rok

aplikacje

W roku 2021 na aplikacje mobilne wydano w sumie 135 miliardów dolarów. Dodatkowo do końca roku liczba pobranych nowych aplikacji ma wynieś 140 miliardów!

Z analizy AppAnnie wynika, że jest to rekordowy rok pod względem sprzedaży w sklepach App Store i Google Play. Całkowite wydatki użytkowników mają wzrosnąć o 25 procent. Dominacja stoi po stronie IOS: 65% przychodów pochodzi właśnie od nich.

 

AppAnnie wykres1

Jeżeli chodzi o liczbę pobrać, to w tym segmencie dominuje Google z ogromną przewagą. Łączna ilość zainstalowanych aplikacji przez użytkowników ma wynieść 140 miliardów. O 10 miliardów więcej niż było to w roku 2020.

 

AppAnnie wykres2

Jedną z najpopularniejszych aplikacji w roku 2021 jest TikTok. Wraz z popularnością portalu do góry poszły również notowania CapCuta – aplikacji do edycji dla TikToka. Aplikacja dzieli również zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii Social Media, bijąc platformy Facebook czy Discord. Ciekawy jest również fakt, że gry mobilne wygenerowały aż 90 miliardów przychodu. A jeśli chodzi o platformy streamingowe – Disney+ i HBO Max dzielnie walczą o bycie liderem branży z Youtube czy Twitchem.

Wszelkie badania dostępne są na stronie AppAnnie.

Adam Daniluk