...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

BinarApps wraz z jednym z czołowych norweskich startupów budują internetową platformę dla grafików i designerów

BinarApps

Łódzki software house - BinarApps, zajmujący się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań IT dla międzynarodowych spółek technologicznych, pozyskał w minionym roku najgorętsze norweskie startupy do swojego portfolio. Wśród nich jest Graphiq, platforma łącząca najwyżej klasy designerów z międzynarodowymi koncernami. Firma znalazła się w rankingu najlepszych startupów w Norwegii i może się poszczycić współpracą z takimi markami, jak IBM, Microsoft, McDonald's, Telenor czy Samsung.

Graphiq to platforma łącząca wyselekcjonowaną grupę najlepszych designerów oraz duże przedsiębiorstwa. Pracownicy Graphiq dobierają designerów pod indywidualne potrzeby klientów – dzięki temu daje się zapewnić wysoką jakość realizowanych projektów. Proces przebiega transparentnie, z jasno ustalonymi zasadami, co także wyróżnia Graphiq na rynku.

Graphiq uczestniczył w słynnym amerykańskim akceleratorze dla startupów – 500 Startups, który do dzisiaj jest jednym z inwestorów w spółce. Firma wygrała Creative Business Cup Norway w 2017 roku, a także pojawiła się także w zestawieniu „Top 10 startups to watch in Norway”, publikowanym przez portal Arctic Startup.

BinarApps dla Graphiq z długoterminowym kontraktem

BinarApps rozpoczęło współpracę z Norwegami w październiku 2017. Planowane udostępnienie pierwszych wersji serwisu przypada na kwiecień 2018, po czym nastąpi dalszy rozwój produktu.

We współpracę z Graphiq jest zaangażowany sześcioosobowy zespół w BinarApps – trzech programistów, project manager, tester oprogramowania oraz account manager. Przed zespołem stoi spore wyzwanie:

– Pracujemy nad platformą w wersji 2.0 bazującą na autorskim oprogramowaniu – mówi Łukasz Jabłoński, Head of Growth w BinarApps. – Tworzony przez nas produkt przede wszystkim usprawnia komunikację między grafikami, a przedstawicielami zlecających projekty marek, a także automatyzuje proces samej pracy nad projektem. Poza tym, zapewnia kompleksowy zbiór narzędzi, który zastąpi wykorzystywane dotychczas moduły zewnętrzne, takie jak np. Slack. Dodatkowo wprowadzamy nowe funkcje i usprawnienia, na które czekają obecni użytkownicy serwisu.  System powstaje przy użyciu najnowszych technologii, m.in. React, Redux, Apollo, RxJs, Node.js, Express, GraphQL, Prisma/Graphcool.

– Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzył nas Graphiq – dodaje Jabłoński. To niezmiernie ciekawe wyzwanie dla naszego zespołu, gdyż projekt charakteryzuje się dużym naciskiem na jakość i użyteczność platformy, która ma sprostać wysokim wymaganiom najlepszych na świecie grafików i specjalistów od marketingu marek. Wybór BinarApps jako wykonawcy platformy dla Graphiq to efekt pozytywnego wizerunku firmy, jako zaufanego partnera technologicznego dla firm z Norwegii i państw skandynawskich.

– Wybierając BinarApps, braliśmy pod uwagę przede wszystkim to, czy firma jest godna zaufania i czy ma kompetencje i doświadczenie w budowie nowoczesnych systemów internetowych – podkreśla Erik Sandsmark, Co-founder w Graphiq. – Jak się okazało, software house ma w tym względzie świetne referencje z Norwegii. Jesteśmy również bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem kompetencji technologicznych, a także zaangażowaniem w projekt całego zespołu w Łodzi. Sami chętnie odwiedzamy Łódź i czujemy, że znaleźliśmy tu partnerów, którzy świetnie nas rozumieją i sami proponują najlepsze dla nas rozwiązania. Zarówno komunikacja, jak i nastroje w zespole projektowym są wyśmienite, więc cieszymy się na dalszą udaną współpracę

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF