...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Blisko 37 mln zł z UE dla 39 startupów ze wschodniej Polski

UE dla startupów

W siódmej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” 104 młode firmy technologiczne złożyły wnioski na ponad 101,5 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała z tej puli najlepsze startupy gotowe do wprowadzenia swojego produktu na rynek. Blisko 37 mln zł trafi do 39 firm.

Celem konkursu realizowanego w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” jest sfinansowanie rozwoju działalności biznesowej startupów, które pomyślnie zakończyły inkubację w ramach jednej z „Platform startowych”.

Młodzi przedsiębiorcy, którzy startowali z biznesem pod opieką Platform startowych działających w Polsce Wschodniej, mogą otrzymać nawet 1 mln zł, by zaistnieć ze swoim produktem na rynku. W rozstrzygniętej właśnie 7. rundzie konkursu o pieniądze na rozwój starało się ponad 100 startupów. Spośród nich rekomendowaliśmy do wsparcia 39 najlepszych na kwotę blisko 37 mln zł To runda rekordowa pod względem liczby zgłoszeń. Najwięcej dotychczas zgłoszeń – od 60 firm – otrzymaliśmy w 6. rundzie.

Edyta Gniazdowska,Departament Rozwoju Startupów PARP

Młode firmy zarejestrowane w jednym z województw makroregionu Polski Wschodniej, czyli: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego muszą dysponować wkładem własnym nie mniejszym, niż 15 proc. wydatków kwalifikowanych projektu. Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego lub na wynagrodzenia personelu. Dofinansowanie może być wykorzystane także na pokrycie kosztów zakupu środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją.

W 7. rundzie konkursu najwięcej zarekomendowanych projektów skierowanych jest do branży IT, medycyny oraz IT w medycynie. Rekomendacje otrzymały wnioski z Platform startowych: Unicorn Hub (13), Start in Podkarparckie (9), Idealist (6), Wschodni Akcelerator Biznesu (5) i Hub of Talents 2 (5) i Startup Heroes (1).

Lista projektów rekomendowanych do dofinansowania: link

Obecnie trwa nabór wniosków w ramach 11. rundy konkursu, który zakończy się 30.03.2021 r. Nabór wniosków w ramach ostatniej, 14. rundy konkursu, zakończy się 30.12.2021 r. Alokacja konkursu wynosi 390 mln zł.

Więcej informacji o programie: link


Źródło: PARP

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF