...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Blockchain NeXt, czyli wszystko, co chcieliście wiedzieć o blockchainie, 21 czerwca na PGE Narodowym

Blockchain

Przedstawiając się pseudonimem Satoshi Nakamoto, w 2008 r. grupa anonimowych kryptografów i informatyków opracowała po raz pierwszy technologię Blockchain. Wówczas była to głównie nowinka dla największych entuzjastów programowania i kodowania informacji. Choć już wtedy dostrzeżono potencjał technologii Blockchain w sektorze finansowym i FinTechu – przede wszystkim za sprawą kryptowalut – to jednak Blockchain pozostawał w sferze ciekawostek dla pasjonatów liczb i algorytmów. Szybko jednak okazało się, że Blockchain to nie tylko kryptowaluty. To przede wszystkim szereg zastosowań, które wyznaczą przyszłość gospodarki XXI wieku.

Skala przełomowości Blockchaina w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i instytucji publicznych często przyrównywana jest do rewolucji, jaką przyniosło szerokie zastosowanie komputerów w działalności biznesowej w latach 80. i 90. W obliczu tak znacznego przeskoku w światowej gospodarce wydawało się jednak, że Polska zaczyna tracić znaczenie na europejskiej i światowej mapie innowacji informatycznych. Wszystko jednak ma się zmienić już za niecałe dwa tygodnie, a to za sprawą Blockchain NeXt – największej konferencji o technologii Blockchain w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Znany polski innowator i start-upowiec, Mateusz Mach, oraz była Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska organizują na PGE Narodowym konferencję Blockchain NeXt. Ta całodniowa impreza odbędzie się 21 czerwca i połączy szereg wydarzeń: panele dyskusyjne i prelekcje ponad trzydziestu światowej sławy specjalistów z dziedziny Blockchaina, targi start-upowe oraz Blockchain NeXt Start-up Show – konkurs dla najbardziej innowacyjnych projektów z sektora blockchainowego. Organizatorzy spodziewają się ponad ośmiuset gości obecnych podczas konferencji.

Opowiadając o swoich motywacjach do przygotowania tak dużego wydarzenia, organizatorzy tłumaczą: „Naszym celem jest pokazanie, że Blockchain to nie tylko kryptowaluty. Wręcz przeciwnie – jest to rewolucja, która już teraz ułatwia przepływ wiedzy i kapitału we wszystkich sektorach gospodarki.” Z tego powodu Blockchain NeXt łączy przedstawicieli start-upów blockchainowych z całego świata, fundusze VC, syndykaty inwestorów blockchainowych, a także instytucje publiczne i duże przedsiębiorstwa z tradycyjnych gałęzi gospodarki. Dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w Blockchainie i chcą dowiedzieć się więcej o jego potencjale w działalności komercyjnej i społecznej, konferencja przybliży nie tylko same aspekty techniczne, lecz również szereg zastosowań Blockchaina w finansach, handlu, marketingu, logistyce, edukacji, administracji publicznej czy kulturze.

Panele dyskusyjne oraz prelekcje podczas konferencji Blockchain NeXt zostaną zgrupowane w bloki tematyczne, prezentujące przyszłość technologii Blockchain w gospodarce, zarządzaniu, operacjach biznesowych oraz prawie w XXI wieku. Istotnym zagadnieniem omówionym przez zaproszonych mówców będzie idea implementacji Blockchaina w korporacjach, zarówno w kwestii działalności operacyjnej, jak i marketingowej. Partnerami konferencji są Microsoft oraz IBM – ich reprezentanci pokażą, jak działalność tych firm rozwija światowy sektor Blockchain.

Z drugiej zaś strony istotnym aspektem prezentowanych tematów będzie rola Blockchaina zarządzaniu instytucjami publicznymi w najbardziej innowacyjnych gospodarkach świata, m.in. w Hong Kongu i Dubaju. Blockchain NeXt to zatem idealna okazja, żeby podpatrzeć, jak technologię blockchain rozwijają inne kraje. Wydarzenie jest objęte m.in. patronatem Ambasad Szwajcarii, Holandii i Estonii. Przypomnijmy, że Estonia jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów Europy; wraz z potencjałem swoich systemów eRezydencji oraz cyfrowej administracji publicznej może szybko stać się liderem światowego sektora Blockchain. Z drugiej strony Szwajcaria stanowi najbardziej przyjazny na świecie ekosystem biznesowy i legislacyjny dla start-upów rozwijających technologię blockchain. Z tego powodu organizatorzy tym bardziej podkreślają, że konferencja ma szczególne znaczenie dla naszego regionu, promując Polskę i Warszawę jako „start-up hub” w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Blockchain NeXt przybliża rewolucję, która wyznaczy przyszłość nowoczesnej gospodarki.” – tłumaczą organizatorzy i zapraszają na wydarzenie. Wciąż dostępne są bilety w promocyjnej cenie – więcej szczegółów na: https://blockchainext.io/.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF