...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Centralny Dom Technologii częścią projektu “Europe Can Be More” podczas Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów w Brukseli

Interaktywne roboty edukacyjne uczące programowania, elektroniczny stetoskop wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji czy drukowany w technologii 3D wózek inwalidzki – to tylko część z eksponatów, które Centralny Dom Technologii zaprezentował w Brukseli podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

To multimedialne wydarzenie, które odbyło się w dniach 7 – 10 października, zorganizowano z okazji 15-lecia wstąpienia nowych państw do Unii Europejskiej, aby w sposób nowoczesny i atrakcyjny pokazać efekty realizacji polityki spójności.

Partnerami głównymi Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – organizatora polskiego udziału w projekcie, były Centralny Dom Technologii oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W inicjatywie udział wzięło szereg polskich i zagranicznych instytucji, w tym m.in. Komisja i Parlament Europejski, Ministerstwo Rolnictwa czy Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Centralny Dom Technologii zaprezentował w Brukseli wybrane projekty ze swojej bieżącej wystawy “Technologie użyteczne”. Odwiedzający mogli zobaczyć, dotknąć i przetestować następujące eksponaty:  

  • drukowany w technologii 3D inwalidzki wózek biegowy EASY Edge BULLET z Cosmotech 3D
  • interaktywna głowa robota IURO (Interactive Urban Robot) od Accrea Engineering
  • interaktywny robot edukacyjny firmy Photon
  • drukarka 3D Skriware 2 oraz roboty Skribot od Skriware 
  • opaska telemedyczna firmy SiDLY 
  • domowy stetoskop firmy StethoMe
Accrea
Cosmotech
Skriware

Powyższe eksponaty są elementami ekspozycji w Centralnym Domu Technologii, którą zwiedzać można codziennie do końca roku. Zobaczymy tam prototypy, innowacyjne produkty i projekty badawcze, które powstają w polskich start-upach i kołach naukowych. Są one już stosowane lub czekają dopiero na wdrożenie, ale wszystkie pokazują jak nowe technologie wpływają na nasze codzienne życie. 

– Centralny Dom Technologii to nie tylko miejsce, w którym technologia łączy się z edukacją, to nowy wymiar nauczania nastawiony na rozwijanie kompetencji przyszłości. Cieszymy się, że CDT w nieco ponad miesiąc od otwarcia został doceniony przez środowisko międzynarodowe. Obecność na takim wydarzeniu jak Europejski Tydzień Regionów i Miast jest dla nas doskonałą okazją do dzielenia się naszym doświadczeniem i promocji polskiej myśli technologicznej, a tym samym tworzenia wizerunku Polski jako kraju mocno nastawionego na rozwój innowacji – powiedziała Agata Nałęcz, prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Europejski Tydzień Regionów i Miast to największe europejskie wydarzenie publiczne, podczas którego urzędnicy, eksperci i naukowcy dzielą się dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju. Co roku przyciąga ponad 6 tysięcy uczestników. 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF