...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Coworking – najlepsze miejsce pracy dla zespołów projektowych

Solutions.Rent Coworking

Jak dowodzi raport „2020 Future of Work Report” 71,5% pracowników, którzy korzystali z coworkingu przed pandemią chce do niego wrócić. Z kolei 54,9% osób, które nie wynajmowało przestrzeni w coworku – ma zamiar z niej skorzystać, uznając ją za rozwiązanie wspierające pracę projektową.

Coworking świetnie sprawdza się przy pracy zespołowej. To przestrzeń elastyczna, kreatywna i motywująca do działania. A wiadomo, że przy projektach, szczególnie tych międzynarodowych, to bardzo ważne.

Marta Kamińska z Solutions.Rent

Coworking jest elastyczny

Biura coworkingowe oferują elastyczny czas najmu. Przestrzeń można wynająć pod realizację konkretnego projektu. Nie trzeba podpisywać umowy z cateringiem, dostawcą internetu, firmą sprzątającą czy ochroniarską. Wynajmujący nie musi martwić się o formalności. Jeśli realizacja projektu zakończy się w terminie – umowa najmu wygasa, ale jeżeli zespół potrzebuje więcej czasu – może ona bez przeszkód zostać przedłużona. To Ty wybierasz warunki współpracy i dostosowujesz przestrzeń do potrzeb zespołu.

Coworking zbliża

Jeśli pracujesz w międzynarodowej korporacji lub zespole rozproszonym, dzięki pracy w coworku możesz budować społeczność pracowników. Członkowie teamu aktywnie uczestniczący w życiu biurowym silniej identyfikują się z marką. Przestrzeń jest elementem budowania wspólnoty i tożsamości firmy. Daje również większe możliwości współdziałania niż praca zdalna.

Czy wiesz, że…

Coworking to nie tylko open space. To także prywatne biura z dostępem wyłącznie dla zespołu projektowego.

Coworking to wygoda

Coworking zapewnia pełne wyposażenie biur. Ergonomiczne fotele, szybki internet, profesjonalny sprzęt biurowy. Nowocześnie zaprojektowana i komfortowa przestrzeń zwiększa standard pracy. Nie musisz martwić się o zaplecze techniczne czy sanitarne. Możesz wraz z zespołem w pełni skupić się na pracy.

Coworking daje poczucie komfortu

Pracując w zespole, bez względu na to, czy w modelu tradycyjnym, czy według metodyk zwinnych – potrzebna jest przestrzeń, która sprzyja spotkaniom, rozmowom, konsultacjom. To daje coworking. Wynajmując hot deski czy pokoje, oprócz biurka dla pracownika, zyskujesz dostęp do przestrzeni wspólnych – kuchni, sali konferencyjnej, budki telefonicznej. W coworku meetupy czy burze mózgów z zespołem można realizować w naprawdę komfortowych warunkach.

Coworking sprzyja optymalizacji

Praca w coworkingu sprawia, że zespół bardziej skupia się na wykonywaniu zadań. Dzięki temu czas realizacji projektu się skraca, co z kolei optymalizuje wydatki. Wynajem coworkingu, w którym płacisz stałą kwotę i nie przejmujesz się rachunkami to rozwiązanie nie tylko tańsze, ale i bardziej komfortowe w stosunku do wynajęcia całego biura. Opłaty są niższe, a zyskujesz prestiżowy adres w centrum miasta. Nie musisz zatrudniać office managera, który będzie odbierał pocztę czy zajmował się dokumentami. W coworkingu masz to zapewnione.  

Jak pokazują badania przeprowadzone przez GCUC, coworking zwiększa zaangażowanie i motywację do pracy (84% ankietowanych), a także wpływa na budowanie relacji biznesowych (82%). Jeśli chcesz osiągnąć lepsze wyniki pracy zespołowej – pomyśl o coworkingu.


Autor: Solutions.Rent 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF