...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Daniel Obajtek powołany do rady nadzorczej Globe Trade Centre

Daniel Obajtek został powołany przez Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień", reprezentowany przez PTE PZU, na członka rady nadzorczej Globe Trade Centre. Równocześnie PZU odwołał swojego dotychczasowego reprezentanta ze składu rady nadzorczej GTC.

Jak podaje PZU w oficjalnym komunikacie GTC – spółka powołała na 3-letnia kadencję GTC (Globe Trade Centre) Daniel Obajtka – obecnego prezesa grupy Orlen. Jego kadencja rozpoczęła się z dniem 30 grudnia 2021 roku.

OFE PZU tzw. Złota Jesień jest akcjonariuszem Globe Trade Centre. Spółka posiada 41.714.000 akcji spółki, które stanowią  8,59 procent kapitału zakładowego. Równocześnie spółka uprawniona jest do 8,59 procent głosów na walnym zgromadzeniu.

Co ciekawe, większościowym udziałowcem GTC od kwietnia 2020 r. jest Optimum Ventures Magantokelap, fundusz kontrolowany pośrednio przez węgierski bank narodowy.

Czym jest Globe Trade Centre?

GTC to firma deweloperska budująca biurowce i galerie handlowe na terenie Europy Środkowej. Firma zyskała popularność dzięki projektowi, który ma powstać na terenie Warszawy. Projekt obejmuje budowę galerii i skweru wypoczynkowego na terenie Miasteczka Wilanów u zbiegu ulic Branickiego i Przyczółkowej.

Projekt Miasteczko Wilanów

Kim jest Daniel Obajtek?

To polski polityk, działacz samorządowy, menedżer i urzędnik. Od 2018 roku pełni funkcje obecnego prezesa polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Orlen S.A. W 2021 roku o Danielu Obajtku było głośno z powodu afery znanej środowisku medialnemu, jako ,, Taśmy Obajtka”. Sprawa dotyczyła bardzo kontrowersyjnych zapisów telefonicznych opublikowanych przez dziennik ,,Gazeta Wyborcza”. Rozmowy pochodziły z 2009 roku  tj. z czasu sprawowania przez niego urzędu wójta gminy Pcim. Obszerny materiał zawierał treść wielogodzinnych rozmów telefonicznych Obajtka z partnerami biznesowymi, które miały świadczyć o złożeniu niezgodnych z prawdą depozycji w sprawie dzielenia funkcji wójta z kierowaniem spółką TT Plast.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF