...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Druga edycja Fintech Brunch już 25 października

Pierwsza edycja Fintech Brunch, która odbyła się 11 kwietnia okazała się być sporym sukcesem gromadząc liczne grono przedstawicieli polskich startupów, m.in. Nethone, TWINO czy Currency One oraz dużych graczy rynku finansowego takich jak Wonga czy Przelewy24. Ze względu na duże zainteresowanie środowiska oraz bogate merytorycznie prelekcje, jej organizatorzy zdecydowali się na organizację kolejnego spotkania poświęconego sektorowi fintech w Polsce mając nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarze dynamicznie rozwijającego się polskiego sektora finansowych technologii. Czego możemy spodziewać się na drugiej edycji Fintech Brunch #2?

Misja Fintech Brunch

FinTech Brunch jest wydarzeniem powstałym z inicjatywy osób skupiających się wokół sektora FinTech i pasjonujących się wszystkim, co związane z finansami, rozwojem technologicznym i usprawnianiem procesów finansowych. Głównym założeniem organizatorów eventu, którzy na co dzień prowadzą portal fintek.pl – największy w Polsce serwis w pełni poświęcony tematyce FinTech-owej – chcą w sposób praktyczny podzielić się z uczestnikami swą wiedzą i opinią na temat roli i przyszłości sektora FinTech w Polsce i na świecie, ale też stworzyć miejsce do swobodnej wymiany doświadczeń między uczestnikami spotkania, zdobycia nowych kontaktów biznesowych oraz zaprezentowania swych rozwiązań dla rynku finansowego.

Co czeka nas na drugiej edycji?

Organizatorzy FinTech Brunch #2 za cel stawiają sobie jeszcze dokładniejsze przygotowanie i dopracowanie tematyki spotkania oraz poszerzenie zakresu poruszanych zagadnień. Jak pokazała pierwsza edycja – trudne tematy nie oznaczają, że rozmowy też muszą być trudne. Na Fintech Brunch szczególną uwagę przykładamy do otwartych form prezentacji i paneli dyskusyjnych. Im więcej pytań, tym więcej odpowiedzi.

„Pracując nad ideą FinTech Brunchu za cel nadrzędny stawialiśmy sobie przede wszystkim stworzenie miejsca do dialogu pomiędzy dużymi graczami na rynku FinTech, instytucjami pozarządowymi, administracją publiczną, inwestorami i start-upami. Chcieliśmy uniknąć  sytuacji, gdzie zorganizujemy kolejną konferencję, gdzie networking jest w zasadzie niemożliwy, znalezienie prelegenta czy konkretnego uczestnika konferencji graniczy z cudem a prezentacje to suche liczby. Stąd właśnie nieco kameralny i zamknięty charakter całego wydarzenia i ograniczona liczba uczestników. FinTech Brunch to przede wszystkim rozmowa o tym, w jakim kierunku powinien rozwijać się polski sektor Financial Technology” – komentuje Michał Dąbrowski, pomysłodawca i współorganizator FinTech Brunch i PR Manager Fintek.pl.

Fintech Brunch#2 to już drugie spotkanie organizowane przez portal Fintek.pl, które tym razem odbędzie się 25 października w lofcie warszawskiej klubokawiarni Miłość przy ulicy Kredytowej. Tematem przewodnim październikowej edycji będą wizje inwestycji, których celem ma być stworzenie z Polski zagłębia technologiczno-finansowego na wzór kalifornijskiej „Doliny Krzemowej”. Wraz z uczestnikami poszukamy odpowiedzi na nurtujące branże pytania: Co jest nam potrzebne? Jakie stoją przed nami wyzwania? Czy w dzisiejszy czasach możliwe jest stworzenie globalnego przedsiębiorstwa bez pomocy państwa? Czy da się tanio prowadzić dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo? Ile potrzeba kapitału na to, by zaistnieć na globalnym rynku fintech? Czy PSD2 będzie rewolucją? Czy kryptowaluty i blockchain to przyszłość fintechów? Jak zmiany w podatku dochodowym odbiją się na branży fintech? Kto śni o elektrycznych samochodach? Jak wykorzystać mDokumenty w biznesie? Czy policja jest gotowa do walki z cyberprzestępcami?

„Konferencje poświęcone stricte sektorowi fintech nie są w Polsce zbyt popularne. Realizując projekt pierwszej edycji Fintech Brunch by fintek.pl mieliśmy nadzieję, że będzie on stanowić świeże, ciekawe spojrzenie na kondycję rynku, przy jednoczesnym aktywnym zaangażowaniu grona ekspertów i sympatyków branży fintech. Zarówno poprzednia jak i obecna edycja cieszą się ogromnym zainteresowaniem branży, dlatego też mamy nadzieję, że będziemy mieli szansę zorganizować kolejne spotkania, na których omówimy inne, ważne aspekty dalszego rozwoju fintechów na rodzimym rynku.” – dodaje Łukasz Piechowiak, współorganizator FinTech Brunch i Redaktor Naczelny Fintek.pl

Ponadto porozmawiamy m.in. o kredytach pozabankowych online, cyberbezpieczeństwie przy wsparciu sztucznej inteligencji czy zastosowaniu blockchain w kontekście AML. Dodatkowo prelegenci zaprezentują listę interesujących światowych fintechów oraz 5 najważniejszych wydarzeń na rynku pożyczek internetowych.

Tak jak w przypadku pierwszej edycji, spotkanie zakończy się networkingiem będącym świetną okazją do podsumowania poruszonych tematów oraz wymiany kontaktów biznesowych.

Konferencja jest zamknięta a liczba wejściówek limitowana. Osoby i firmy zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do kontaktu md@fintek.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF