...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ESE Entertainment przejmuje Frenzy

Firma ESE Entertainment osiągnęła porozumienie w sprawie pozyskania spółki Frenzy odpowiedzialnej m.in. za transmisje z Ultraligi.

Transakcja zamknęła się w kwocie ok. 1,2 mln dolarów oraz 650 tysięcy akcji firmy. Organizacja w ten sposób pozyskała prawa do marki Frenzy. Jak poinformowały firmy, kluczowy personel będzie nadal pracować po przejęciu.
Frenzy to polska firma e-sportowa i medialna, która specjalizuje się w realizacji i transmisji wydarzeń sportowych i gamingowych. Ich głównym projektem była Ultraliga, będąca najważniejszym turniejem League of Legends w Polsce. Przejęcie następuje mniej więcej miesiąc po podpisaniu przez ESE listu intencyjnego w sprawie pozyskania polskiej spółki.
ESE Entertainment jest właścicielem K1CK Esports, będące do tego sezonu częścią Ultraligi. Jednak jak ogłosili, ze względu na zawartą umowę, od przyszłego roku nie będą już w niej występować z powodu konfliktu interesów.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF