...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Facebook zniknie z sieci? Spekulacje o zmianie nazwy portalu

facebook

Mark Zuckerberg w ciągu kilku dni ma ogłosić zmiany flagowego portalu społecznościowego – Facebooka. Chodzi tu o zmianę nazwy oraz rebranding marki. Pomysłodawca portalu nie chce, aby jego projekt był kojarzony tylko z mediami społecznościowymi.

Nowa nazwa nie jest znana nawet pracownikom na najwyższych szczeblach firmy. Pojawiły się jednak informacje, jakoby nowy pomysł miał coś wspólnego ze słowem Horizon, którym to oznaczane były niepublikowane wersje „facebookowego” projektu VR. Wiemy natomiast, że portal społecznościowy testuje obecnie technologie „metaverse” pozwalającą na interakcje w środowisku 3D, dzięki której ludzie będą mogli poruszać się i komunikować w świecie wirtualnym.

Dyrektor generalny Mark Zuckerberg planuje przeprowadzić dyskusję na ten temat na wewnętrznej konferencji „Connect”, która odbędzie się 28 października. Jednak bardzo możliwe, że szczegóły pojawią się wcześniej. Gigant chce pokazać swoje ambicje i rozwijać się w różnych kierunkach, nie tylko jako portal społecznościowy.

Skutecznie przejdziemy od przede wszystkim firmy zajmującej się mediami społecznościowymi do bycia firmą metaverse.

Mark Zuckerberg


Autor: 

Adam Daniluk 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF