...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Finałowy Demo Day miejskiego programu akceleracyjnego WARSAW booster’19

Miasto Stołeczne Warszawa oraz operator WARSAW booster’19 Fundacja Seriatim, wraz z partnerami, wśród których są m.in. Legia Warszawa, Orange, Budimex, National Westminster Bank, Santander Consumer Bank i Grupa Ciech, zapraszają do udziału w wielkim finale tegorocznej edycji programu. 30 spółek biorących udział w programie zaprezentuje swój potencjał

W trakcie wydarzenia 16 spółek biorących w drugiej rundzie WARSAW booster’19 będzie miało okazję wystąpić na scenie przed przedstawicielami m.st. Warszawy, managerami korporacji, mediami oraz kluczowymi interesariuszami ekosystemu startupowego stolicy. 

Każdy z zaprezentowanych projektów rozwijany był przez ostatnie tygodnie pod kątem wdrożenia w środowisku miejskim – w celu poprawy jakości życia mieszkańców lub wsparcia efektywności działających tu przedsiębiorstw. Obejmują one zarówno obszar smart city oraz zrównoważony rozwój, ale również np. proptech, nowe narzędzia do komunikacji z klientami czy technologie służące zwiększaniu komfortu pracy bądź edukacji. Poszczególne projekty adresować będą realne wyzwania, które zostały wcześniej ogłoszone w mediach społecznościowych. Dodatkowo, w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele 14 spółek, które brały w pierwszej rundzie WARSAW booster’19, zakończonej w lipcu. 

W trakcie wydarzenia ogłoszony zostanie także zwycięzca kategorii People’s Choice – zespół, którego oferta przekona do siebie największe grono osób biorących w otwartym głosowaniu. 

Najlepsi z uczestników, poza możliwością zbudowania relacji biznesowych, otrzymają możliwość uczestniczenia w wybranych wydarzeniach zagranicznych, w najpełniejszym stopniu adresujących ich potrzeby rozwojowe. 

Projekt realizowany jest przez Fundację Seriatim a wspierają go eksperci m.in. z butiku doradczego Rebels Valley, kancelarii prawnej DZP czy firmy konsultingowej Crido. 

Agenda wydarzenia 

Prezentacjom startupów towarzyszyć będą wystąpienie gościa specjalnego WARSAW booster’19 oraz debata z udziałem przedstawicieli Miasta oraz zaangażowanych korporacji. Uczestnicy dyskusji podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie przygotowania reprezentowanych przez nich organizacji do wdrażania innowacji oraz współpracy z partnerami technologicznymi. 

Warszawa miastem przyjaznym startupom 

W tym roku WARSAW Booster pomoże 30 spółkom wzmocnić swoją pozycję na rynku – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy. – Jednocześnie, beneficjentem ich sukcesów będzie nasze miasto. Duża część projektów będzie miała szansę zaistnieć w naszej przestrzeni i służyć warszawiakom. Mamy również nadzieję, że startupy te pomogą nam później promować Warszawę jako miejsce przyjazne rozwojowi nowoczesnych, młodych spółek. Cieszymy się również, że wizja ta znajduje zrozumienie u partnerów biznesowych, którzy angażują się w naszą inicjatywę. 

Poszukujemy partnerów, dzięki którym wspólnie będziemy mogli sprawić, że codziennie zakupy będą jeszcze bardziej przyjazne w obszarze płatności – mówi Piotr Żabski, Wiceprezes w Santander Consumer Bank – Jako liderowi consumer finance w Polsce zależy nam na tym, abyśmy wspólnie z uczestnikami WARSAW Booster stworzyli klientom rozwiązania, zapewniające jeszcze większą swobodę w wyborze formy płatności czy poprawy bezpieczeństwa realizowanych przez nich transakcji. 

W kolejną rundę WARSAW Booster’19 zaangażował się także największy klub piłkarskiej PKO Ekstraklasy – Legia Warszawa. Wyzwania stawiane przez klub są związane przede wszystkim z możliwością jeszcze lepszego wykorzystania potencjału infrastruktury w pobliżu stadionu oraz poszukiwanie najlepszych rozwiązań MedTech, które może adresować do osób uprawiających sport. 

Legia Warszawa to od ponad 100 lat ważna część stolicy, to kilkadziesiąt sekcji sportowych, setki medali i tytułów. Zależy nam na rozwoju Warszawy i jej mieszkańcach, którzy bardzo często są też naszymi kibicami, zawodnikami, trenerami, pracownikami, partnerami, czy też po prostu sąsiadami. Poszukujemy rozwiązań, które sprawią, że Warszawa i Legia staną się jeszcze bardziej przyjazne, łatwiej dostępne, czy ekologiczne, w szczególności w bezpośredniej bliskości obiektów klubu – mówi Tomasz Zahorski, Członek Zarządu Legii Warszawa. – To już kolejny w tym roku projekt startupowy, w którym uczestniczy Legia, wsłuchując się w potrzeby rynku. Wcześniej poszukiwaliśmy innowacyjnych rozwiązań w ramach kongresu sportowego Science4Football i konkursu Startup Challenge. 

Bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań przemysłowych poszukuje w ramach WARSAW booster’19 grupa Ciech. Wyzwanie stawiane przez chemicznego potentata dotyczy efektywności energetycznej i tzw. circular economy. 

Zrównoważony rozwój idzie w parze z innowacyjnością – mówi Aleksandra Janusz, prezes spółki CIECH R&D – Jesteśmy przekonani, że Warszawa i jej ekosystem innowacji są w stanie dostarczyć naszej Grupie rozwiązań, które przełożą się na wspólne wdrożenia i długotrwałą, owocną współpracę. 

Wyzwania dla startupów w projekcie przygotowały również National Westminster Bank wchodzący w skład grupy kapitałowej Royal Bank of Scotland, Budimex oraz Orange. W projekt zaangażowało się również Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF