...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Firma Secfense z niespodziewanie dużym dofinansowaniem

Secfense

Polsko-amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem pozyskała nowych inwestorów. Łącznie zostali zasileni na kwotę dwóch milionów dolarów, a potencjalnych fundatorów było więcej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Secfense działa w obszarze cyber security od 2018 roku. Ich misją jest wyeliminowanie ataków związanych z kradzieżą haseł. Robią to, wprowadzając autorskie systemy uwierzytelniania oraz chroniąc aplikacje i ich systemy bez ingerencji w kod źródłowy.

Na rynku jest mnóstwo rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), ale do tej pory nikt nie zaproponował dobrego sposobu na szybkie i łatwe wprowadzenie ich do wielu aplikacji i systemów. My to zrobiliśmy. Inwestorzy zauważyli, że broker Secfense to technologia, która rozwiązuje niektóre z największych problemów cyberbezpieczeństwa dużych organizacji. Rozprzestrzenia niewidzialną warstwę ochronną nad całą organizacją i wprowadza uwierzytelnianie MFA do wszystkich systemów i aplikacji. MFA jest wdrażane przy zerowych kosztach integracji, bez obciążania użytkowników końcowych oraz w szybki i zautomatyzowany sposób. Pomaga łączyć i usystematyzować to, z czego firmy już korzystają, tak aby MFA obejmowało całą organizację, a nie tylko jej część.

Tomasz Kowalski, współzałożyciel Secfense

Firm chcących zainwestować w Secfense było trzykrotnie więcej, niż pierwotnie zakładano. Ostatecznie wybrano te, które poza dofinansowaniem mogą wesprzeć firmę również wiedzą, kontraktami i wspomóc w jej dalszym rozwój. W drugiej rundzie inwestycyjnej Secfense pozyskało łącznie 2 miliony dolarów od funduszy Tera VC, Presto Ventures oraz RKKVC. Istotne było również wsparcie od aniołów biznesu, m.in. Marka Schustera (UiPath), Bartosza Dobrzyńskiego oraz Elżbiety Kozery.

Adam Daniluk