...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Firmy zmieniają świat na lepsze. Jubileuszowa konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

31 maja w Warszawie odbędzie się XX konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Wydarzenie zgromadzi ponad 30 ekspertek i ekspertów, którzy będą rozmawiać o trendach i wyzwaniach współczesnego biznesu. Konferencji patronuje wymowne hasło „Make The Change”.

 

„W dobie zmian klimatycznych, społecznych i gospodarczych biznes stoi przed nowymi wyzwaniami. Dziś od biznesu wymaga się zaangażowania, a przedsiębiorcy stają się zapalnikiem pozytywnych zmian w świecie. Od początku nasze konferencje miały poruszać aktualne tematy, inspirować i podsuwać innowacyjne rozwiązania, a także budować relacje między przedsiębiorcami. Chcemy stwarzać przestrzeń do dyskusji oraz networkingu, wymiany pomysłów i rozwiązań biznesowych” – mówi Dorota Czekaj, założycielka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Wystąpienia zaproszonych gości będą koncentrowały się wokół 3 głównych problemów:

#1 Jak biznes wpływa na środowisko?

Podczas pierwszego panelu wystąpią przedstawicielki MŚP, które tworzą biznes oparty o wartości związane ze środowiskiem. Pojawią się m.in. tematy związane ze zmianą klimatu, równym dostępem do edukacji czy zjawiskiem green greenwashingu.

„Ekologia czy zero waste to nie tylko hasła, które można wykorzystać w promocji marki, bo to teraz modne. Podczas konferencji pokażę, że bycie eko w biznesie daje wymierne korzyści finansowe” – mówi Sylwia Majcher, dziennikarka, edukatorka ekologiczna, autorka poradników i jedna z prelegentek konferencji.

#2 Jak biznes wpływa na społeczeństwo?

W kolejnym panelu uczestnicy i uczestniczki będą rozmawiać o postrzeganiu kobiet jako ekspertek w przestrzeni publicznej.

„Bycie ekspertem nie zależy od płci, a jednak wiele kobiet wciąż czuje się dyskryminowane w biznesie ze względu na płeć. Ufa się mniej trenerkom i przedsiębiorczyniom niż trenerom i przedsiębiorcom. To ważne, że podczas konferencji zastanowimy się, jak zmienić ten stan rzeczy” – mówi Mirella Panek Owsiańska, ekspertka CSR.

Organizatorki postanowiły też zaprosić Macieja Makselona, redaktora w wydawnictwie W.A.B., nauczyciela kreatywnego pisania, dwukrotnego mówcę TEDx i twórcę popularnego wystąpienia TED, który zachęca do rozmowy “o feminatywach i o tym, co może zmienić ich używanie.”

#3 Jak biznes wpływa na tworzenie organizacji przyjaznej pracownikom?

Jubileuszowa konferencja SPK poświęci uwagę także sytuacji młodego pokolenia na rynku pracy. Uczestnicy zastanowią się, jakie cechy musi mieć organizacja przyjazna osobom, które dopiero zaczynają swoją zawodową ścieżkę. Nastąpi także podsumowanie akcji i przedstawienie wniosków z Programu mentoringowego dla młodych kobiet, który w tym roku realizowała Sieć w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach.

„Bardzo się cieszę, że na konferencji będą mogły spotkać się doświadczone liderki oraz młodzi aktywiści. To okazja, żeby poznać swoje punkty widzenia. Zrozumieć z jednej strony potrzeby pracodawców, z drugiej oczekiwania pokolenia Zet” – mówi 17-letnia Kira Sukhoboichenko, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu „Dzieciaki Startupy”.

Konferencja bez barier

Ambicją organizatorek konferencji było, żeby każda uczestniczka mogła swobodnie wziąć udział w wydarzeniu. Również osoby ze specjalnymi potrzebami. Dlatego partnerem konferencji jest Fundacja Kultury Bez Barier, która zapewni tłumaczenie wystąpień na polski język migowy, pętlę indukcyjną dla osób niedosłyszących oraz dostępność dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Każda uczestniczka konferencji, rejestrując się na konferencję, może wskazać, jakiego wsparcia potrzebuje.
„Trzeba samemu być zmianą, jaką chce się widzieć w świecie. Niestety myślenie o potrzebach osób z niepełnosprawnościami wciąż nie jest w Polsce standardem. Dlatego dostępność konferencji Make The Change to dla mnie bardzo duża wartość. Organizatorzy nie tylko deklarują wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, ale faktycznie zapewniają udogodnienia. I to w pełni profesjonalny sposób” – zauważa Anna Żórawska, prezeska Fundacja Kultury bez Barier, trenerka z zakresu dostępności informacyjno-komunikacyjnej i wydarzeń, a także mentorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF