...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Gemius z nową usługą programmatic

Gemius z nową usługą programmatic

Z początkiem lipca Gemius wprowadził do swojej oferty możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej w modelu programatycznym. Nowa funkcjonalność jest dostępna dla klientów, którzy korzystają z adserwera AdOcean.

Programmatic, czyli sprzedaż cyfrowej powierzchni reklamowej w modelu zautomatyzowanym zyskuje coraz silniejszą pozycję w branży reklamy internetowej. Jak wynika z raportu Zenith Optimedia, w 2017 roku ponad połowa (59 proc.) globalnych wydatków na reklamę typu display została przeznaczona na zakup kampanii w modelu programatycznym. Przewiduje się, że do 2019 roku globalny udział w rynku programmatic wzrośnie do 67 proc. i do 40 proc. na rynku polskim. W ubiegłym roku w Polsce wydatki na reklamę display w tym właśnie modelu stanowiły 25 proc. budżetów.

Programmatic stanowi integralną część nowoczesnej sprzedaży cyfrowej powierzchni reklamowej i w niedalekiej przyszłości ma szansę stać się głównym źródłem przychodów dla wielu wydawców. Już teraz można zaobserwować, że ten model sprzedaży jest traktowany na równi ze sprzedażą bezpośrednią. To z kolei przekłada się na zwiększenie dostępności dobrej jakości powierzchni reklamowej na rynku, co skłania kolejnych klientów do korzystania ze zautomatyzowanego systemu zakupów reklam w sieci  komentuje Radosław Gołąb, dyrektor rozwoju biznesu reklamowego w Gemiusie.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, Gemius przygotował ofertę skierowaną do wydawców, którzy chcą korzystać ze zautomatyzowanego systemu sprzedaży swoich powierzchni reklamowych. Od tej pory użytkownicy AdOcean w jednym interfejsie mają dostęp zarówno do zaawansowanych rozwiązań adserwerowych, jak i technologii programmatic. Służy do tego nowy moduł adserwera   AdOcean SSP.

W ręce wydawców oddajemy narzędzie, które pozwoli w łatwy i przystępny sposób zarządzać powierzchnią reklamową i decydować o priorytetach – które miejsca reklamowe i odsłony powinny trafić do otwartej sprzedaży, a które pozostaną jedynie w sprzedaży bezpośredniej. Nasz system pozwala również na porównywanie cen pomiędzy ofertami programatycznymi oraz własnymi kampaniami i wybieranie tej bardziej opłacalnej dla wydawcy   tłumaczy   Radosław Gołąb.

Nowa usługa dostępna jest od dnia 4 lipca dla wszystkich użytkowników AdOcean na dziewiętnastu rynkach Europu Środkowo-Wschodniej, a także dla nowych klientów (istnieje możliwość korzystania jedynie z sekcji SSP, bez adserwera). Włączenie nowej usługi dostępne jest z dnia na dzień – wystarczy zgłosić zapotrzebowanie do lokalnego działu wsparcia technicznego. Na koncie użytkownika pojawią się nowe ustawienia dedykowane aukcjom Open RTB oraz zakładka ze statystykami SSP.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF