GG udostępnia osobistego Asystenta AI

Użytkownicy najpopularniejszego polskiego komunikatora GG (Gadu-Gadu) mogą już korzystać z osobistego Asystenta AI, który będzie odpowiadał w ich imieniu. Asystent AI w GG szczególnie pomoże firmom, ekspertom, influencerom i wszystkim tym, którzy w sprawny i szybki sposób chcą dzielić się ze swoją społecznością unikalną wiedzą o ofercie, firmie w sposób niemal bezobsługowy.

Asystent AI to wprowadzony po raz pierwszy od wielu lat nowy status dostępności w GG, obok tak kultowych jak: “Pogadam”, “Dostępny”, “Zaraz wracam” czy “Nie przeszkadzać” i “Niewidoczny”. Aby przejść na status Asystenta, wystarczy wybrać go spośród listy statusów GG. Obecnie można to zrobić w wersji przeglądarkowej komunikatora GG przez www, ale już wkrótce będzie to możliwe w wersjach mobilnych GG i na komputer.

Asystent AI w GG już jest dostępny dla użytkowników GG Premium i może być on szczególnie przydatny właścicielom tysięcy firm obecnych na GG. Instalując widżet czatu na swojej stronie www (okienko rozmowy z poziomu witryny firmowej czy osobistej), zyskujemy możliwość samemu odpowiadania na pytania klientów, ale w razie naszej nieobecności to nasz Asystent AI im odpowie 24h/7, bazując na unikalnej wiedzy, w jaką sami go zaopatrzyliśmymówi Romuald Remus, prezes zarządu polskiej spółki Fintecom, rozwijającej kultowy komunikator.

Programiści GG przygotowali dla Użytkowników kluczowe narzędzie do „karmienia Asystenta AI własną wiedzą”. Dzięki prostemu formularzowi on-line, użytkownik może wgrywać do chatbota bazę wiedzy na zasadzie pojedynczych wątków tematycznych, mających postać pytań i odpowiedzi – osobno lub cały plik danych.  W podobny prosty sposób może aktualizować wiedzę.

Aby mieć dostęp do osobistego chatbota opartego na AI, należy aktywować płatną wersję GG, już za 9,90 zł. W zamian otrzymujemy dostęp nie tylko do Asystenta AI, ale również m.in. dłuższego okresu przechowywania plików, większej przestrzeni na zdjęcia w Galerii oraz brak reklam. Widżet z chatbotem GG zawierającym Asystenta AI można zainstalować na swojej stronie firmowej, swoim profilu publicznym GG.

Włączając lub wyłączając asystenta AI, sami decydujemy czy osobiście będziemy prowadzić konwersację czy ma ją w czasie naszej nieobecności poprowadzić nasz Asystent AI.

Przekładowe zastosowanie Asystenta AI wyposażonego w unikalną wiedzę – w tym przypadku wiedzę o komunikatorze GG – można zobaczyć na stronie www.gg.pl w postaci Asystenta o imieniu aGGa.

Więcej informacji o Asystencie AI w GG: https://ggchat.com/chatbot-ai-w-gg/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF