...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Gra Pyramid Games w TOP3 Festiwalu Steam Next wśród produkcji z grupy PlayWay

Podczas pierwszej edycji Festiwalu Steam Next w 2022 roku Pyramid Games promowało wersję demonstracyjną Occupy Mars: The Game. W trakcie wydarzenia, podczas którego twórcy z całego świata pokazali setki wersji demo gier, na wishlistę tytułu lubelskiego studia zapisało się prawie 25 tysięcy nowych graczy, co uplasowało ją w TOP3 gier z grupy PlayWay. Jednocześnie producent zachęca do zapisu na udział w playtestach swojej kosmicznej produkcji oraz gry Dinosaur Fossil Hunter.

Jesteśmy zadowoleni z udziału Occupy Mars: The Game w lutowym Steam Next Festival. Premierowo pokazaliśmy na nim gameplay gry w wersji beta, a gracze po raz kolejny wyrazili duże zainteresowanie tą produkcją. Pomogło nam to w powiększeniu wishlisty tytułu o blisko 25 tysięcy nowych użytkowników, na ostatni dzień lutego było ich w sumie pond 221 tysięcy. Teraz przystępujemy do następnych działań związanych z promocją naszej gry – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games. – Ponadto organizator Festiwalu Steam umieścił naszą grę Occupy Mars: The Game w trailerze wideo zapowiadającym wydarzenie.

Jacek Wyszyński.

[OBEJRZYJ TRAILER STEAM NEXT FEST, 21-28.02.2022]

Głównym celem gracza w Occupy Mars: The Game jest przetrwanie w wymagającym środowisku i kolonizacja Czerwonej Planety. Zadaniem użytkownika będzie m.in. budowa bazy, zdobycie cennych surowców umożliwiających jej rozwój oraz eksploracja nieznanej przestrzeni. Podczas rozgrywki mogą zdarzać się sytuacje wymagające szybkiej reakcji ze strony gracza, które mają pomóc uchronić go przed kosmiczną katastrofą. W ciągu ostatnich 30 dni prolog tytułu zebrał 89 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam. Producent planuje premierę wczesnego dostępu gry jeszcze w tym roku.

Aktualnie Pyramid Games finalizuje również prace nad symulatorem paleontologa – Dinosaur Fossil Hunter. Liczba graczy, która na koniec lutego dodała tytuł do swojej wishlisty, wynosiła blisko 90 tysięcy. Prolog do gry na Steam zebrał 80 proc. pozytywnych recenzji użytkowników tej platformy.

Dinosaur Fossil Hunter to symulator, w którym gracze wcielą się w rolę paleontologów poszukujących skamieniałości dinozaurów, wykorzystując do tego różne narzędzia poszukiwawcze i wykopaliskowe. Następnie odkryte pozostałości po wymarłych zwierzętach będą mogli zaprezentować we własnym muzeum. Premierę Dinosaur Fossil Hunter przewidujemy w najbliższych miesiącach. Została przesunięta ze względu na obecną sytuację na wschodzie, która pośrednio ma wpływ na postęp zaplanowanych przez nas prac. Część naszego zespołu pochodzi z Ukrainy i wiemy, że ta sytuacja ich dotyka, nawet jeśli są bezpieczni w Polsce. 

Jacek Wyszyński.

Lubelskie studio uruchomiło zapisy na beta playtesty dwóch wspomnianych tytułów. Pyramid Games rozpocznie rozsyłanie dostępów w najbliższych tygodniach. W pierwszej kolejności otrzymają je osoby wspierające spółkę na Kickstarterze. Obecnie chęć udziału w playtestach Occupy Mars: The Game wyraziło już prawie 17 tysięcy graczy. W przypadku Dinosaur Fossil Hunter jest to ponad 6 tysięcy.
Zapisy na playtesty są możliwe  poprzez oficjalne strony Steam gier:

Occupy Mars: The Game:
https://store.steampowered.com/app/758690/Occupy_Mars_The_Game/

Dinosaur Fossil Hunter:

https://store.steampowered.com/app/864700/Dinosaur_Fossil_Hunter/

Trailer Steam Next Fest 2022:
https://www.youtube.com/watch?v=ocPFE4GQkvQ 


Źródło: Pyramid

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF