...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Hikmet Ersek, były prezes Western Union, dołącza do rady doradczej waterdrop® – spółki, w którą zainwestował Novak Djoković

Firma waterdrop® chce zdobyć pozycję lidera w branży napojów, dzięki swoim innowacyjnym rozpuszczalnym Mikrodrinkom, promowaniu odpowiedniego nawadniania się przy jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko. Dlatego Hikmet Ersek obejmuje funkcję specjalnego doradcy dyrektora generalnego i członka rady doradczej firmy, która zajmuje się produkcją rozpuszczalnych w wodzie kapsułek oraz ograniczaniem plastiku w branży napojów.

 

Szybko rozwijająca się marka waterdrop® działa już w Europie, Singapurze, a od niedawna z sukcesem rozwija się także na rynku amerykańskim. W najbliższych miesiącach firma rozpocznie działalność w kilku kolejnych regionach świata. Waterdrop® chce przyspieszyć swoją ekspansję, żeby ugruntować pozycję globalnego lidera w dziedzinie promowania odpowiedniego nawadniania organizmu.

Jestem zaszczycony, że otrzymaliśmy wsparcie od takiego lidera biznesu, jakim jest Hikmet Ersek – powiedział Martin Murray, CEO & założyciel waterdrop®. – Dzielimy wspólne austriackie korzenie, ale łączy nas także wspólny cel, jakim jest tworzenie bardziej zrównoważonego środowiska i to w skali globalnej. Doświadczenie i wiedza Hikmeta będą nieocenione na nieustannie zmieniającym się rynku napojów, na którym działamy. Cieszymy się z podjęcia współpracy z nim i mamy nadzieję, że pozwoli nam ona zrealizować ambitne cele, które przed sobą stawiamy. Chcemy, by marka waterdrop® była globalnym liderem w kreowaniu trendów w kwestii prawidłowego nawadniania się, a nasze przesłanie „Pij więcej wody”, stało się powszechne na całym świecie.

W połowie stycznia 2023 roku Novak Djokowić dołączył do waterdrop® w roli inwestora oraz światowego ambasadora. Legenda tenisa wierzy, że zdrowy styl życia to również odpowiednie nawodnienie, a współpraca będzie krokiem w kierunku zmiany i świata bez plastikowych butelek. Ambasadorami firmy są również amerykańscy tenisiści Danielle Collins oraz Taylor Fritz. Marka współpracuje z najwyższej klasy turniejami tenisowymi ATP Tour takimi jak French Open, Wimbledon, Australia Open czy US Open – posiadają one specjalnej ławki z dystrybutorami wody pitnej dla uczestników meczu. Waterdrop® jest również oficjalnym partnerem zawodów narciarskich Hahnenkamm – czyli niezwykle wymagających wyścigów w narciarstwie alpejskim. Firma zamierza walczyć o idee zrównoważonego rozwoju a także edukować w świat w dziedzinie nawodnienia oraz potrzeby eliminacji plastiku.

Hikmet Ersek jest menadżerem z ponad 35-letnim doświadczeniem zdobywanym u liderów branż w dziedzinie finansów oraz technologii. Pod jego przywództwem Western Union rozpoczęło ekspansję na wszystkie kraje świata, stając się na szczycie firm ubezpieczeniowych. Ersek pełni funkcję specjalnego doradcy Western Union, a także od lat zaangażowany jest w doradztwo publiczne oraz indywidualne.

Jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu firmy waterdrop® w roli specjalnego doradcy i członka rady doradczej – komentuje Hikmet Ersek. – Jestem pod wrażeniem innowacyjnych produktów firmy oraz ich zaangażowania w tworzenie bardziej zrównoważonego środowiska. Cieszę się, że będę mógł doradzać zespołowi waterdrop®, aby przyspieszyć międzynarodową ekspansję firmy i ugruntować pozycję marki w roli lidera, docenianego przez użytkowników na całym świecie.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF