...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Idealny smartfon do pracy i użytku codziennego? Wypróbuj Apple iPhone X!

Smartfony diametralnie zmieniły życie człowieka i otworzyły ogromne możliwości w codziennym przeglądaniu Internetu, a nawet podczas realizacji obowiązków służbowych. Najnowsze aplikacje pozwalają nie tylko oglądać filmy poza domem, ale również prowadzić zdalnie działalność gospodarczą i wykonywać obowiązki służbowe.

Smartfony zostały rozwinięte technologicznie do tego stopnia, że za ich pomocą można oglądać seriale, filmy, prowadzić konta w mediach społecznościowych, a nawet zarządzać skutecznie jednoosobową działalnością gospodarczą czy niedużą firmą! Do tego dochodzi możliwość prowadzenia rachunków bankowych, dokonywania zakupów online czy płatności telefonem w sklepie stacjonarnym. Smartfony stały się prywatnym centrum zarządzania obowiązkami i czasem; pomagają organizować nawet wakacje. Ogromne możliwości dają nowe systemy operacyjne telefonów, nowoczesne aplikacje i duża szybkość działania Internetu. Czy iPhone X spełnia powyższe wymagania? Sprawdźmy!

Codzienność uchwycona w najwyższej jakości

Zaglądając w specyfikację i opisy iPhone X (chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj), dowiadujemy się, że pracuje on w systemie iOS 11, a można go rozbudować do iOS 12. Oferuje 3 GB RAM pamięci i 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Ważnym elementem specyfikacji jest także wyświetlacz OLED 5,8 cala (Super Retina HD). Soczyste barwy, dobra widoczność, a przede wszystkim reakcja i dostosowanie wyświetlacza do natężenia światła zewnętrznego powodują, że z ogromną przyjemnością ogląda się na ekranie zdjęcia, krótkie filmiki czy nawet filmy pełnometrażowe. Zaletą tego ekranu jest możliwość idealnego uchwycenia i wyświetlenia szczegółów, co jest szczególnie ważne podczas zakupów produktów opartych na estetyce i drobnych detalach (np. biżuterii i zegarków). Aparat pozwala na tworzenie pamiątek rodzinnych w postaci filmów i zdjęć w dużej rozdzielczości na imprezach okolicznościowych. Dwie matryce po 12 Mpx umożliwiają nagrywanie filmów z rozdzielczości 4K (3840 × 2160).

Smartfon dla firm

iPhone X okazuje się też idealnym narzędziem do prowadzenia działalności gospodarczej. Jego możliwości techniczne połączone z szybkim Internetem pozwalają na zainstalowanie aplikacji odpowiedzialnych za prowadzenie księgowości online. Jedną z nich jest system księgowości oferowany przez firmę Comarch. Dzięki możliwościom, jakie daje smartfon, można w aplikacji tworzyć JPK (Jednolite Pliki Kontrolne), bazy danych, prowadzić magazyny (przychody, rozchody), a nawet analizować sprzedaż. iPhone X posiada aplikację oddzielną „iCloud”, czyli chmurę obliczeniową. Czym jest chmura? Jest to miejsce na zapisywane pliki w oddzielnym i zabezpieczonym serwerze, do którego użytkownik ma dostęp z dowolnego miejsca, a korzysta z niego za pomocą urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Dzięki temu rozwiązaniu można wysyłać raporty i sprawozdania firmowe, np. rozliczenia, bez konieczności dostępu do komputera firmowego. Poza tym iPhone X ma funkcję NFC działającą na aplikacji NFC Tools. Pozwala ona na płatności telefonem komórkowym za zakupy po konfiguracji bankowej oraz na szybką wymianę plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi. Funkcja przydaje się bardzo podczas wymiany dokumentacji firmowej zabezpieczoną drogą oraz podczas zakupów firmowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

iPhone X jest zabezpieczony przed działaniem kurzu i wilgoci. Dzięki swojej konstrukcji wytrzyma w wodzie przez ok. 30 minut (bez wywierania na obudowie ciśnienia spowodowanego głębokością). Smartfon ten ciężko jest więc zalać i swobodnie można korzystać z jego możliwości np. podczas kąpieli w wannie. iPhone X jest bezpieczny także pod względem użytkowania aplikacji firmowych czy bankowych. Poszczególne aplikacje można zabezpieczyć już nie tylko odciskiem palca, ale detektorem twarzy – Face ID, który można ustawić oprócz kodu otwierającego dostęp do aplikacji. Dzięki kilku tysiącom punktów pomiaru twarzy iPhone X rozpoznaje użytkownika i udostępnia poszczególne funkcje. Face ID jest szczególnie przydatny do zabezpieczenia bankowości elektronicznej czy dokumentacji firmowej.

iPhone X to smartfon o wielu możliwościach. Może służyć jako centrum rozrywki oraz narzędzie pracy firmowej.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF