...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Impact’22. Konferencja już 11-12 maja [BRIEF PATRONUJE]

Ostatnie dwa lata to dla całego świata czas nieustannych spowolnień powodowanych epidemicznymi ograniczeniami i przyspieszeń potrzebnych do nadgonienia straconego dystansu. Kreatywność i innowacyjność z dnia na dzień przestały być pustymi sloganami, a skuteczność w odnajdywaniu nowych dróg i rozwiązań stała się podstawowym warunkiem przetrwania w nowej normalności

 

Impact’22. Wśród potwierdzonych gości: Yuval Noah Harari, Erin Meyer, Natalia Hatalska, Bogdan de Barbaro, Carl Bildt
Już 11 maja kongres Impact’22 – najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej, które otworzy Yuval Noah Harari autor światowego bestsellera “Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Partnerem tegorocznej edycji jest Miasto Poznań, a jednym z potwierdzonych prelegentów Prezydent Miasta – Jacek Jaśkowiak.

Ostatnie dwa lata to dla całego świata czas nieustannych spowolnień powodowanych epidemicznymi ograniczeniami i przyspieszeń potrzebnych do nadgonienia straconego dystansu. Kreatywność i innowacyjność z dnia na dzień przestały być pustymi sloganami, a skuteczność w odnajdywaniu nowych dróg i rozwiązań stała się podstawowym warunkiem przetrwania w nowej normalności.

Dodatkowo zapoczątkowana 24 lutego br. rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że nic już nie będzie takie samo. Cele polityk gospodarczych zostały radykalnie przewartościowane, a w szczególności polityka energetyczna krajów europejskich. Tematy takie jak uniezależnienie się europejskich gospodarek od importu węglowodorów z Rosji, a przede wszystkim międzynarodowa dyskusja o wsparciu odbudowy gospodarki Ukrainy, będą szeroko obecne podczas Impact’22.

Impact’22 to nie tylko przestrzeń do rozmów o palących problemach, trendach, kierunkach zmian i rozwoju, ale również najważniejszych dyskusji branżowych mających realny wpływ na ich przyszłość. To jedno z największych wydarzeń technologiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. To wyjątkowe miejsce, w którym spotyka się biznes, nauka, nowoczesne technologie i administracja publiczna. Prelegenci Impact’22 poruszą takie tematy jak m.in. aktywna rola miasta w pobudzaniu lokalnej gospodarki.

Chcemy się pochwalić spółkami, w które miasto jest zaangażowane kapitałowo, czy wręcz ma 100 proc. udziałów. Mieliśmy okres zachwytu gospodarką wolnorynkową i podejście, że im więcej jest sektora prywatnego, a mniej publicznego – tym lepiej. Teraz staram się pokazać w Poznaniu, że sektor komunalny może również być powodem do dumy i przynosić miastu wymierne zyski.

Prezydent Miasta Poznań – Jacek Jaśkowiak

Impact odpowiada również na najbardziej aktualne tematy społeczne. Podczas tegorocznego wydarzenia, uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień w ramach nowej ścieżki mental health & wellbeing. Gościem specjalnym ścieżki będzie Bogdan de Barbaro, a podczas rozmów poruszone zostaną tematy związane z rozwojem osobistym, zarządzaniem zasobami ludzkimi czy corporate wellness.

Na pięciu scenach Impact’22 ponad 400 wyjątkowych gości z Polski i zagranicy będzie rozmawiać, i dzielić się swoimi wnioskami w ramach 19 obszarów tematycznych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11-12 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Już teraz swoje uczestnictwo zapowiedzieli najwyżsi rangą przedstawiciele administracji publicznej i decydenci z firm takich jak Mastercard, Google, Dell Technologies, BGK, Scania czy wywodzące się z Poznania Allegro i Żabka. Impact przyzwyczaił już swoją publiczność do wyjątkowego grona mówców.

W ramach wydarzenia podczas ścieżki Impact finance wystąpią również ikony świata finansów m.in. Bartosz Ciołkowski, Przemysław Gdański, Beata Daszyńska-Muzyczka czy Zbigniew Jagiełło. Podczas Impact’21 top speakerami byli m.in. była sekretarz stanu Hillary Clinton, premier Mateusz Morawiecki, Natalia Hatalska, były rektor Uniwersytetu w Cambridge prof. Leszek Borysewicz czy Anna Lewandowska. Nie inaczej będzie tym razem.

Gwiazdą światowego formatu, która otworzy Impact’22 będzie prof. Yuval Noah Harari. Ten pochodzący z Izraela historyk, filozof i pisarz jest jednym z najwybitniejszych światowych wizjonerów, i skrupulatnie śledzonych współczesnych myślicieli. Jego książki “Sapiens: od zwierząt do bogów”, “Homo deus. Krótka historia jutra” oraz ”21 lekcji na XXI wiek” stały się międzynarodowymi bestsellerami. Sprzedane w ponad 35 milionach egzemplarzy bestsellery prof. Yuvala Noah Harariego przetłumaczono do tej pory na 65 języków, w tym polski.

Kolejnym wyjątkowym gościem podczas Impact’22 będzie prof. Erin Meyer. Meyer od lat poświęca się analizie i rozwiązywaniu problemów związanych ze złożonością różnic kulturowych, z którymi spotykają się menedżerowie światowych koncernów. Globalną rozpoznawalność przyniosła jej książka, którą napisała razem z prezesem Netflix pt: “Gdy regułą jest brak reguł” o tym jak ważnym czynnikiem sukcesu dla Netflixa jest jego wyjątkowa kultura organizacyjna.
Przy okazji Impact tradycyjnie odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących, a wśród nich okrągłe stoły branżowe, warsztaty biznesowe oraz koktajle networkingowe.

Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2022/.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23