...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Inchcape park – nowość na rynku motoryzacji?

INCHCAPE PARK

Jeden z największych dystrybutorów samochodów rusza z parkiem samochodów używanych. Ma to być placówka przystosowana do czasów pandemii oferująca samochody używane i ich serwis.

Ostatni rok na rynku motoryzacyjnym nie był łaskawy również dla marek premium. Braki magazynowe doprowadziły do niedostępności nowych samochodów w salonach, a na zamówione egzemplarze czas oczekiwania sięga nawet roku. W odpowiedzi na sytuację na rynku Inchcape postanowiło rozwinąć pomysł showroomu samochodów używanych marek premium. Ofertę mają stanowić propozycje od BMW, Mini, Jaguara oraz Land Rovera.

Poza sprzedażą w ofercie pojawią się autoryzowane serwisy dla wszystkich marek. Niestety 24-miesięczna gwarancja oferowana będzie jedynie dla modeli należących do programu BMW Premium Selection. W przypadku pozostałych marek będzie ona udzielana indywidualnie.

Przełomem ma być system obsługi klienta. Obiekt i system przygotowano tak, aby całość obsługi serwisowej mogła odbyć się zdalnie. Proces zaczyna się od rezerwacji terminu online, następnie czeka nas możliwość oddania samochodu bez kontaktu z obsługą dzięki kluczykomatom. W trakcie naprawy ma być dostępny film, który będzie pokazywał postęp prac, a ewentualne decyzje co do zakresu usług podejmiemy w aplikacji lub na stronie.

Inchcape zapowiada, iż na otwarcie salonu przygotowanych jest ponad 100 samochodów czekających już pod dachem. W styczniu przekonamy się, czy to wystarczy oraz jak sprawdzi się bezkontaktowy system obsługi serwisowej.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF