Inwestorzy i startupy ruszają na Carpathian Startup Fest!
Już 15-16 czerwca w Jasionce koło Rzeszowa, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena świat młodych spółek spotka się z dużym kapitałem na Carpathian Startup Fest 2023. Wśród uczestników – kilkaset startupów i czołówka polskich funduszy inwestycyjnych. W programie: dwa dni pitchów, prezentacji i paneli dyskusyjnych, niemal setka gości na scenach Demo Day i Community Stage, matchmaking uczestników i rozbudowywany networking, a wieczorem MeetUp Party na ponad trzysta osób!
Technologie rozwijają się w szybkim tempie, ale jedno się nie zmienia: Startupy potrzebują kapitału, a kapitał wciąż szuka okazji do inwestycji. Drugi kwartał tego roku zaczął się w wielu funduszach obiecującymi umowami. Znów są gotowe lokować pieniądze w młodych firmach. Dlatego kupują bilety do Rzeszowa, gdzie 15-16 czerwca odbędzie się III edycja Carpathian Startup Fest! Ponad 30 najbardziej aktywnych na rynku funduszy stawi się w G2A Arena w Jasionce, by znaleźć startupy z największą szansą na międzynarodowy sukces. Masz niepowtarzalną okazję zwrócić ich uwagę na swój pomysł na biznes.
Najlepsi z trzystu
Gwóźdź programu to finał konkursu Carpathian Startup Fest. Najwięcej zgłoszeń, bo 180, nadesłały startupy. Wpłynęły również 84 pomysły biznesowe oraz 28 propozycji od scaleupów. Razem 292 aplikacje z: Polski, Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Słowenii, Chorwacji, Irlandii, a także Stanów Zjednoczonych. Najlepsze zaprezentują się na Demo Day Stage w G2A Arena. Jurorzy wybrali 20 finalistów, którzy powalczą o 100 000 zł oraz nagrodę specjalną – zaproszenie do VII edycji programu mentoringowego InCredibles Sebastiana Kulczyka.
Na tych, którym nie udało się wejść do finału, przez dwa festiwalowe dni czeka specjalna scena Open Mic Pitch pod okiem Pitch Me Baby. Każdy dostanie po 3 minuty na prezentację i 3 minuty na feedback. Najlepszych przedstawiciele funduszy zaproszą do rozmów indywidualnych, które między innymi odbędą się w Investors Room.
To nie koniec! Na 15-minutową „biznesową randkę” (Business Dating) w trakcie #CSF23 będzie można umówić się także poprzez stronę lub aplikację Gridaly. To narzędzie ułatwi nawiązywanie znajomości i będzie dostępne dla zarejestrowanych uczestników już od 1 czerwca. Wszystko zgodnie z główną ideą festiwalu – szansę na kontakt z potencjalnymi inwestorami, funduszami i kluczowymi postaciami startupowego ekosystemu ma dostać każdy, kto przyjedzie do G2A Arena z ciekawym pomysłem na biznes.
Dodatkowo festiwalowi towarzyszą targi Startup Expo – strefa wystawiennicza dla innowacyjnych projektów.
Fundusze z miliardem, topowe nazwiska
Podczas #CSF23 będzie także okazja odbić piłkę i skierować serię pytań w stronę funduszy. W programie festiwalu jest Reverse Pitch (odwrócony pitch) – czas, kiedy to nie founderzy, ale inwestorzy muszą się zaprezentować przed startupami. A w Rzeszowie zjawi się absolutna czołówka polskich funduszy – bardzo aktywne i dysponujące dużym kapitałem. Tylko te, które wystąpią w Reverse Pitch, łącznie mają do zainwestowania grubo ponad miliard złotych. Są aktywne od kilku lat i w tym czasie dokapitalizowały ponad 200 spółek. Samo Inovo z kapitalizacją na poziomie pół miliarda złotych do tej pory zrealizowało ponad 40 inwestycji, czy chociażby bValue – około 50. Obok nich pojawią się również Smok Ventures, ffVC oraz Movens.
Do „spowiedzi inwestorów” na główną scenę zaproszeni zostaną: Paweł Maj, partner w Warsaw Equity Group oraz Szymon Janiak, partner zarządzający i współzałożyciel czysta3.vc. W debatach i rozmowach „How I did it” wystąpią znani eksperci i ludzie sukcesu. Jak Jarosław Królewski, CEO Synerise, w 2021 i 2022 roku uznanej w Financial Times za jedną z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data, oraz Wojciech Rokosz, CEO Plenti – według rankingu magazynu Brief jeden z 50 najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie. Do Rzeszowa przyjeżdża także charyzmatyczny Janek Sikora, twórca Plente – pierwszej w Polsce i największej w tej części Europy platformy cashbackowej, zrzeszającej ponad milion użytkowników i obsługującej ponad 2000 klientów.
Będzie mowa o nowych technologiach w medycynie, sektorze bezpieczeństwa i obronności, o tym, jak nie dać się zatopić w startupowym świecie, przejść do globalnej ekspansji i zbudować unicorna z Polski, o współpracy z korporacjami i o tym, co czeka startupy w czasach post ChatGPT. Zarejestrowani uczestnicy #CSF23 mogą zapisać się na darmowe warsztaty z ekspertami z Polski i Izraela – przedsiębiorcami, menedżerami, czy przedstawicielem PARP. Wśród prowadzących są tak cenieni eksperci jak Ariel Finkelstein, Avi Wiesenberg, czy Michał Sosin – były Head of Business Development w DocPlanner. Nabór na warsztaty z nimi oraz innymi ekspertami ruszy 29 maja.
Pobierz darmowy bilet
Każdy może zostać uczestnikiem Carpathian Startup Fest. Wejście na wszystkie wymienione wydarzenia jest bezpłatne. Wystarczy pobrać standardowy bilet ze strony CSF23: https://carpathianfest.pl/registration. Specjalna oferta kryje się pod biletem premium, który dodatkowo obejmuje dostęp do strefy cateringu i zaproszenie na MeetUp Party w Przystani na Lato – jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w centrum Rzeszowa, nad Wisłokiem. To okazja, by po dniu pełnym wiedzy i inspiracji kontynuować rozpoczęte rozmowy w swobodnej atmosferze. O muzykę zadbają: Gooral i DJ Feel-X.
Organizatorem Carpathian Startup Fest 2023 jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym Aeropolis.
Spotkajmy się na CSF23!
Więcej informacji, w tym lista prelegentów, szczegółowy program, bilety i rejestracja na warsztaty, na: https://carpathianfest.pl