...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Just Join IT chce najskuteczniej łączyć pracodawców z kandydatami. Wprowadza nową odsłonę narzędzia do matchmakingu

Just Join IT - największy portal pracy dla branży technologicznej w Polsce - testuje nową wersję autorskiego narzędzia Matchmaking w wersji Beta, które automatycznie dopasowuje specjalistów IT do konkretnych ofert pracy. Jednocześnie pozwala im decydować, czy chcą nawiązać kontakt z rekruterem. W 3 tygodnie liczba zarejestrowanych w usłudze użytkowników przekroczyła 13 000, pojawiły się także pierwsze zakończone sukcesem rekrutacje. Z rozwiązania korzysta już ponad 100 firm.

Matchmaking Beta pozwala rekruterom dotrzeć do pasywnych kandydatów z branży IT, czyli osób, które nie szukają aktywnie nowego pracodawcy, a jednocześnie pozostają otwarte na ciekawe oferty spełniające ich konkretne wymagania. Narzędzie ma ułatwić szczególnie rekrutacje na stanowiska seniorskie, gdzie najtrudniej znaleźć pożądanych kandydatów. Pierwsze efekty jego działania już widać.

Rekrutacja, którą ostatnio prowadziłam była bardzo wymagająca, ponieważ szukałam osoby o wysokich zdolnościach matematycznych i umiejętności programowania algorytmów genetycznych. Ze względu na bardzo wyspecjalizowane kryteria ciężko było znaleźć odpowiedniego kandydata, a sama rekrutacja trwała niespełna 3 miesiące. Dzięki opcji matchmaking’u udało mi się pozyskać odpowiednią osobę. Sam proces finalnie zajął niecałe 2 tygodnie, a nowa osoba jest już z nami na pokładzie. Myślę, że to najlepiej pokazuje jak przydatne jest to narzędzie, szczególnie, gdy mamy specjalne wymagania względem kandydata. Wszystko przebiega znacznie szybciej, bo mamy możliwość bezpośredniego kontaktu z kimś, kto jest najlepiej dopasowany do treści zawartej w ogłoszeniu. Just Join IT jest platformą, z której zawsze korzystam w pierwszej kolejności, a dzięki nowej funkcji jeszcze bardziej zyskała moją sympatię powiedziała Aleksandra Danielewicz-Makaruk, Executive Assistant w SquarePlan.

Jak to działa? Narzędzie Just Join IT automatycznie wybiera profile kandydatów pod konkretne oferty pracy. Dopasowania są widoczne dla rekrutera zaledwie w kilka sekund po opublikowaniu ogłoszenia. Matchmaking Beta proponuje wyłącznie profile tych kandydatów, których oczekiwania i umiejętności spotykają się w wymaganiami danej oferty.

Kandydaci w prosty sposób tworzą i uzupełniają swoje profile, dodając umiejętności, doświadczenie i wymagania finansowe, a gdy pojawi się zainteresowanie ze strony osoby z HR, sami decydują czy chcą podać swoje dane kontaktowe i kontynuować rozmowę z rekruterami. Mogą wykorzystać do tego celu wbudowany komunikator.

 

W porównaniu z serwisami, gdzie specjaliści IT są zalewani setkami niedopasowanych ofert, Matchmaking Beta umożliwia kontakt z kandydatami, których oczekiwania pasują do oferty, jednocześnie pozwalając zachować im prywatność. Do momentu akceptacji zaproszenia do rozmowy o danej ofercie, profile są anonimowe. Możemy się zapoznać z informacjami o przebiegu kariery, preferowaną stawką, lokalizacją czy umiejętnościami technicznymi, ale dane personalne pozostają ukryte. To nie tylko bezpieczniejsze dla kandydatów, ale także bardziej zachęca ich do większej aktywności na rynku pracy – mówi Rafał Niekurzak, Vice Head of Product Engineering w Just Join IT, odpowiedzialny za rozwój narzędzia Matchmaking Beta.

Oprócz posiadania wyboru i gwarancji większego spokoju dla kandydatów, Matchmaking Beta to także alternatywa dla dotychczas znanych narzędzi i platform dla rekruterów w Polsce. Nie muszą oni poświęcać dodatkowego czasu na sourcing i direct search, tylko od razu mogą przejrzeć dopasowane profile, a następnie zaprosić do rozmowy wybrane osoby.

Justyna Krzewska, HR Generalist w Just Join IT uważa, że takie narzędzie jest bardzo potrzebne z perspektywy rekrutera.

W dynamicznym świecie, gdzie klient biznesowy oczekuje od działu HR sprawnego znalezienia kandydatów, narzędzia automatyzujące proces sourcingu są na miarę złota. W Matchmaking Beta rekruter wie dokładnie, jaką rolą i zadaniami zainteresowany jest kandydat, otrzymuje tylko jego aktualny profil. Co więcej, może łatwo filtrować i sortować wybrane profile, np. po latach doświadczenia na poszukiwanym stanowisku – tłumaczy.

Just Join IT pracuje nad dalszym rozwojem narzędzia. Piotr Durlej, Head of Product firmy, wskazuje że będzie ono optymalizowane i dopasowywane do potrzeb użytkowników: zarówno kandydatów, jak i rekruterów.

Aktualnie zbieramy bezcenny feedback od użytkowników i rekruterów, by dostosować rozwiązanie pod specyfikę naszego rynku i mieć pewność, że jest liderem w swojej kategorii. Mamy wiele źródeł inspiracji z bardziej rozwiniętych rynków: amerykańskiego i izraelskiego, na których podobne rozwiązania są standardem. Bardzo pozytywne pierwsze przyjęcie pozwala optymistycznie patrząc w przyszłość, że produkt szybko osiągnie dojrzałość.

 

O Just Join IT

Just Join IT to najszybciej rozwijający się bootstrap startup w Polsce i najszybciej rosnąca grupa portali pracy w Europie wg Financial Times. Jest właścicielem portali pracy justjoin.it, rocketjobs.pl oraz hellohr.pl. W 2022 r. serwisy odwiedziło łącznie ponad 10 mln osób, a zamieszczone w nich ogłoszenia o pracę wyświetlono ponad 100 mln razy. Z usług spółki skorzystało dotychczas kilkanaście tysięcy firm, poszukujących najlepszych pracowników z obszaru IT oraz white-collar na całym świecie. Od momentu założenia w 2017 roku firma rozwija się bez zewnętrznego finansowania. Jej założycielami są Piotr Nowosielski i Tomasz Gański.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF