...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kamil Niemira, dyrektor marketingu w spółce giełdowej ASM Group od września zostaje Dyrektorem ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie hostingowej ZENBOX

Kamil Niemira

- Jestem zachwyconym klientem tej firmy od siedmiu lat - mówi Niemira. - Każdy kto zna firmę Zenbox wie, że jej sukces rynkowy wynikający z najlepszej na rynku obsługi klienta czyni z niej wymarzone miejsce pracy dla każdego marketingowca.

W ASM Group Niemira odpowiadał za stworzenie i wdrożenie brandingu oraz nowej strategii marketingowej stawiającej na digital dla wszystkich spółek grupy w Polsce, Włoszech, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Umówiliśmy się z zarządem i właścicielami na pół roku, ale przez COVID ten termin wydłużył się do 10 miesięcy. Gdy zobaczyłem dwa miesiące temu ogłoszenie Bartosza Gadzimskiego, prezesa Zenboxa, że szuka osoby na to stanowisko, zrobiłem coś, czego jeszcze w życiu nie robiłem szukając pracy: naprawdę stanąłem na głowie, aby ją zdobyć. Najpierw długo rozmawialiśmy przez telefon, a potem w Gdyni przekonałem go, że jestem właściwą osobą na to stanowisko. Praca dla marki, której jest się ambasadorem od wielu lat, to naprawdę logiczny wybór.

Kamil Niemira, dyrektor marketingu w spółce giełdowej ASM Group

W Zenbox jego celem jest przygotowanie firmy do wejścia na rynek usług korporacyjnych, tworzenie nowego brandingu i przygotowanie firmy do skalowania na rynkach międzynarodowych.

Zenbox jest jedną z czołowych firm hostingowych w Polsce o przychodach ponad 6 mln zł. Zatrudnia 30 osób i szczyci się średnim czasem rozwiązywania problemów klientów w 7 minut. Firma w czasie swojej historii obsłużyła ponad pół miliona zgłoszeń od klientów udzielając im ponad 2 mln odpowiedzi.

Tworząc Zenbox postawiliśmy rozwiązać rzeczywisty problem klientów usług hostingowych i umożliwić im skupienie się na rozwijaniu pomysłów, pasji oraz prowadzeniu biznesu. Gdy mają jakiś problem z konfiguracją – rozwiązujemy go za nich. W dodatku jesteśmy mili i naprawdę zależy nam na tym, aby im pomóc. To był strzał w dziesiątkę, a dziś wśród naszych klientów są tysiące kreatywnych i fascynujących ludzi i firm, w tym działające w branży SaaS na rynkach międzynarodowych, uniwersytety, czołowe polskie banki, najpopularniejsi blogerzy, fundacje charytatywne, kancelarie prawne i wiele organizacji pozarządowych. W sumie, od startu, obsłużyliśmy ponad 42 tysiące klientów.

Bartosz Gadzimski, założyciel i prezes Zenbox

Kamil Niemira ma 47 lat, zaczynał pracę w latach 90-tych w dziale gospodarczym Gazety Wyborczej, był rzecznikiem prasowym i dyrektorem marketingu w Invest Banku, firmie telekomunikacyjnej Dialog i dyrektorem marketingu i sprzedaży w Warszawskiej Fabryce Platerów Hefra. Jest założycielem kilku spółek z branży PR i digital w tym firmy ASOME zajmującej się B2B marketingiem, Agencji Social Media oraz firmy księgowej. Pełni funkcję członka Rady Marek Superbrands i zasiada w Radzie Fundacji Po.Int – think tanku zajmującego się bezpieczeństwem publicznym założonego przez pisarza i oficera wywiadu Vincenta V. Severskiego. Jest Team Directorem Sailing Poland – pierwszego polskiego teamu żeglarskiego startującego w najsłynniejszych i najtrudniejszych regatach dookoła świata The Ocean Race. Ojciec dwójki młodych żeglarzy, żeglarz i fan bibliotek z duszą i czytania.


Źródło: Informacja prasowa Zenbox sp. z o.o.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF