...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kanye West mówi NIE platformom streamingowym

Kanye West

Jeden z najbardziej popularnych raperów na świecie zapowiada, że jego najnowszy album nie będzie dostępny na żadnym z popularnych serwisów streamingowych. Jak w takim razie będzie można go odsłuchać?

Jak poinformował artysta za pomocą swojego instagrama Donda 2 dostępna będzie jedynie za pośrednictwem jego własnego projektu Stem Player. Jest to fizyczne urządzenie, które na ten moment pozwala na odsłuch jedynie ostatniego albumu Kanyego, a już 22 lutego ma na nie trafić najnowszy album. Dla wielu słuchaczy jest jednak jeden problem, urządzenie kosztuje 200 dolarów. Co prawda poza samym odsłuchem odtwarzacz pozwala na rozkład każdej piosenki na poszczególne ścieżki oraz izolacje muzyki od wokalu. Jednak dla większości użytkowników, którzy chcieliby posłuchać albumu, a nie bawić się muzyką ciężko jest uzasadnić koszt urządzenia. Zdaniem Ye jest to odpowiedź na to jak mała część zarobków serwisów trafia do twórców i przekonuje on, aby uwolnić muzykę z tego opresyjnego systemu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ye (@kanyewest)

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF