...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Creepy Jar zamyka rok z ogromnym zyskiem

Green Hell

Opublikowane przez Creepy Jar dane finansowe z 2021 roku pokazują jakim sukcesem okazało się Green Hell. Twórcy jednak nie zwalniają tempa i już zapowiadają nowości na 2022 rok.

Spółka zanotowała wzrost sprzedaży w ubiegłym roku o 8,3 mln zł. Oznacza to, że łącznie uzyskali 46 mln zł. Twórcy uzyskali tak dobry wynik dzięki sprzedaży Green Hell. W 2022 tytuł przekroczył granicę 3 milionów sprzedanych kopii, zaledwie 4 miesiące po przebiciu 2,5 miliona egzemplarzy. W ubiegłym roku sprzedaż gry na platformach Steam, Playstation i Xbox wyniosła 1,26 mln.

Rok 2021 był dla nas bardzo udany zarówno pod względem osiągniętych wyników finansowych, jak i rozwoju samej gry Green Hell. W czerwcu tytuł zadebiutował na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, co istotnie wpłynęło na wzrost przychodów ze sprzedaży. Ponadto premierę na PC miały dwie z trzech części dodatków z serii Spirits of Amazonia, które, dzięki nowej zawartości, znacząco wzbogaciły rozgrywkę i utrwaliły pozycję Green Hell wśród longsellerów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wypracowanych przez spółkę wyników finansowych, dlatego jako zarząd wyrażamy również intencję podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami i wypłatę dywidendy za rok 2021 na poziomie ok. 50% zysku netto.

Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar S.A

Deweloperzy zapewniają Green Hell ciągły rozwój dodając mniejsze i większe aktualizacje. W tym roku gra ma doczekać się dwóch rozszerzeń oraz trzecią część cyklu Spirits of Amazonia.

Adam Daniluk