...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ogromne spadki wartości Meta

Meta spadki wyceny

Ostatnie wyniki Facebooka nie były łaskawe dla spółki, w efekcie pierwszy raz od lat firma wypadła z zestawienia dziesięciu najdroższych spółek na świecie.

Od początku tego roku akcje Meta zaliczyły kolosalny spadek o blisko 40%, w efekcie wycena firmy spadła o niecałe 240 miliardów dolarów. Głównym bodźcem do tak dużego ruchu ceny były wyniki firmy, w których po raz pierwszy w historii Facebook zaliczył spadek dziennej liczby aktywnych użytkowników. Niemal momentalnie po tym ogłoszeniu cena akcji spadło o ponad 26% w ciągu jednego dnia. W efekcie Meta nie należy już do grona dziesięciu najwyżej wycenianych spółek na giełdzie po tym jak została wyprzedzona przez Chińską spółkę technologiczną Tencent.
Same spadki na giełdzie odbiły się również na majątku Marka Zuckerberga, który od początku roku zmalał o ponad 45 miliardów dolarów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF