...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kartki świąteczne – inne niż wszystkie

Alert Media Communications już od 17 lat wysyła swoim Klientom kartki z komiksami świątecznymi w tym samym formacie graficznym – z roku na rok tworzy się z tego kolekcja swoistego komiksu seryjnego. Zawsze obrazek i tekst życzeń jakoś nawiązują do aktualnej sytuacji.  

W tym roku leit motiv to XX-lecie naszej firmy. Dlatego życzenia słowne układają się, graficznie w dwie rzymskie dziesiątki a widoczny na kartce pomarańczowy parasol (oprócz symboliki ochrony antykryzysowej) jest dokładnie taki, jaki fizycznie dostali uczestnicy jubileuszowej imprezy kilka dni wcześniej zorganizowanej w …teatrze. W tym kontekście parasol na kartce to taka odwrotność teasera – jest po, a nie przed otrzymaniem gadżetu. To właśnie na parasolu pierwszy raz przedstawiliśmy nasze logo, które wprowadziliśmy 9 grudnia br.

 

I jeszcze dodam, że co roku w agencji ogłaszamy wśród pracowników konkurs na koncept obrazka i treść życzeń. To taka wewnętrzna grywalizacja w zakresie kreatywności i wizualnej i słownej.

Stały — od 2005 roku — format kartki ma także komunikować stabilność wysokiej jakości naszych usług (mamy klientów, których obsługujemy od 18 lat bez przerwy). Pierwszy projekt graficzny kartki stworzył Edward Lutczyn. Teraz pomysły na wizualizację obrazków realizuje warszawska graficzka Taisa Mikołajczyk.

Kartka głównie idzie w wersji fizycznej pocztą, niesymetrycznie złamana. Oczywiście adaptujemy też ją do wersji e-kartki. Obie wersje w załączeniu.

Niby drobna rzecz – kartka, może to nie jest kalendarz Pirelli, ale ma swoją historię, ideę, łączy tradycję i aktualność. Komunikuje stabilne atrybuty marki i wiemy, że odbiorcy ją bardzo lubią i co roku czekają na nową odsłonę.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF