...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Krakowski CallPage został przejęty przez SaaS Labs

Ross with Gaurav

SaaS Labs - amerykańsko-indyjski startup tworzący platformy komunikacyjne w chmurze, wspierany przez Base10, Eight Roads Ventures i Sequoia zainwestował w krakowski CallPage nabywając 100% udziałów. Tym samym znany polski startup będzie kontynuował ekspansję zagraniczną i budował pozycję globalnego lidera rozwiązań Callback Automation pod skrzydłami międzynarodowego partnera.

Nasza dotychczasowa droga była bardzo dynamiczna: założyliśmy CallPage w 2015 roku z ambicją bycia globalnym startupem. W 2017 roku byliśmy już liderem w Polsce, w 2018 zebraliśmy największą na ten czas rundę od najlepszych polskich VC. W 2021 roku zostaliśmy dochodową spółką, a dzisiaj pozyskujemy mocnego partnera dla dalszej ekspansji zagranicznej. Bardzo się cieszę z takiej współpracy

Ross Knap prezes i współtwórca CallPage

CallPage – to krakowski startup, założony w 2015 roku przez Rossa Knapa, Sergeya Butko i Andriya Tkachiva, który był wspierany przez znane fundusze VC: TDJ Pitango Ventures, Innovation Nest, Market One Capital, bValue oraz przez fundusz Uno Capital. Głównym produktem jest działający w modelu SaaS system, przeznaczony do zwiększenia liczby połączeń telefonicznych ze stron internetowych. System umożliwia namierzanie i oddzwanianie do osób odwiedzających stronę internetową firmy, w ciągu zaledwie 28 sekund od rozpoczęcia wizyty przez potencjalnego klienta.

Na świecie ponad 1000 dużych i średniej wielkości firm z różnych branż korzysta z usług CallPage. Firma współpracuje m.in. z UPC, Docplanner, Inpost, Medicover i innymi. Spółka została wyróżniona w prestiżowych konkursach takich jak UPC Think Big, Aulery oraz Orzeł Innowacji. Prezes spółki Ross Knap trzykrotnie był na liście Forbes 30 under 30, a w 2017 roku został laureatem rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

SaaS Labs – to amerykańsko-indyjski startup założony w 2016 r. przez Gaurava Sharma który opracowuje produkty dla działów sprzedaży, marketingu, jak i callcenter w celu zwiększenia ich efektywności. Główne produkty firmy to Justcall, Helpwise oraz Callroot. Spółka ma ponad 6000 klientów na całym świecie i pozyskała ponad 50 mln dolarów dofinansowania od Base10, Eight Roads Ventures i Sequoia.

Inwestycja w CallPage wpisuje się w strategię SaaS Labs do uzyskania tytułu “unicorna”. Dzięki tej inwestycji CallPage będzie kontynuować swoją ekspansję zagraniczną i zatrudniać więcej specjalistów IT w Krakowie, natomiast SaaS Labs wzmocni swoją pozycję na rynku europejskim.

Obserwujemy CallPage od początku naszej działalności. Spółka tworzy wyjątkowy produkt z wyjątkowymi ludźmi na pokładzie. Jesteśmy podekscytowani wartością, jaką CallPage wniesie do naszych klientów na całym świecie

Gaurav Sharma, CEO i założyciel SaaS Labs

Kwota przejęcia nie została ujawniona, natomiast cała transakcja była przeprowadzona gotówką.

Jako wieloletni inwestorzy w CallPage cieszymy się faktu przejęcia spółki przez SaaS Labs. Po wykazaniu w II połowie 2021 roku zysku i przystosowaniu swojego produktu na potrzeby rynków zagranicznych to słuszny kierunek obrany przez firmę kierowaną przez Rossa Knapa

Wojciech Fedorowicz, Partner zarządzający w TDJ Pitango Ventures


Źródło: CallPage

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF