...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Krople, które zastąpią okulary

starczowzrocznosc

Krople Vuity mają umożliwić osobom ze starczowzrocznością zamienienie okularów do czytania na łatwe w aplikacji krople. Jak działa fantystyczny lek i czy jest bezpieczny dla wzroku?

FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków) dopuściła do sprzedaży lek, który ma być rozwiązaniem dla wielu osób w wieku 40-60 borykających się ze starczowzrocznością. Na problemy ze wzrokiem postępujące z wiekiem cierpieć może nawet 85% osób po 40 roku życia. Właśnie do tych pacjentów skierowany jest nowy na amerykańskim rynku produkt. Dzięki wykorzystaniu pilokarpiny po aplikacji środka źrenica zwęża się, zwiększając ostrość widzenia z bliska. Równocześnie zmian ta jest na tyle nieduża, że nie zaburza widzenia w oddali. Efekt pojawia się po kilkunastu minutach, a utrzymywać się ma między 6 a 10 godzin, dzięki czemu w sprzyjających warunkach jedna aplikacja powinna wystarczyć na większą część dnia. Co istotne lek przeszedł już testy, w których trakcie nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych, jednak skuteczny jest jedynie do okolic 60 roku życia.
Zdaniem twórców jest to pierwszy tego typu preparat na świecie, a co za tym idzie jedyny dostępny w aptekach. Krople można już zakupić w Stanach Zjednoczonych, a miesięczny zapas kosztuje około 80 dolarów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF