...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

LPP udostępnia opcje płatności Klarny milionom swoich klientów w całej Europie

Klarna, wiodący globalny bank detaliczny oraz dostawca płatności i usług zakupowych, ogłosiła dziś nawiązanie współpracy z LPP, największą polską grupą odzieżową, właścicielem marek Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp. Opcje płatności Klarny będą dostępne dla klientów LPP w wybranych krajach europejskich, w tym w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Nawiązanie strategicznego partnerstwa z LPP to kolejny kamień milowy w rozwoju Klarny w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. LPP jest nie tylko liderem w swojej branży, ale także firmą nieustannie inwestującą w polepszanie doświadczeń zakupowych swoich klientów. Dziś jest to kluczowe dla rozwoju każdego biznesu. Wierzymy, że nasze partnerstwo przyniesie wymierne korzyści dla klientów marek LPP i wpłynie na przyszły kształt sposobu, w jaki dokonują oni zakupów.

Łukasz Dwulit, Head of Klarna Poland

Nad Wisłą nieoprocentowana usługa Klarna „Zapłać za 30 dni” będzie dostępna w sklepach internetowych wszystkich marek grupy LPP, czyli Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp. Strony pracują także nad wdrożeniem płatności Klarna w sklepach stacjonarnych LPP. Wcześniej możliwość skorzystania z płatności odroczonych ma być dostępna w aplikacji mobilnej LPP.

Bardzo zależy nam na ciągłym doskonaleniu oferty zarówno produktowej, jak i około sprzedażowej. Danie klientom możliwości realizacji zakupów internetowych przy uwzględnieniu płatności odroczonych jest jednym z elementów naszej strategii ciągłego podnoszenia jakości doświadczeń zakupowych naszych klientów. Podejmując współpracę z tak doświadczonym partnerem jak Klarna, mamy pewność, że usługa dostarczona zostanie na najwyższym poziomie, a nasi klienci online zyskają możliwość realizacji komfortowych zakupów i realną pomoc w oszczędzaniu czasu i pieniędzy.

Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP

Opcja „Zapłać za 30 dni” to flagowy produkt Klarny, umożliwiający klientom złożenie zamówienia, odebranie go i sprawdzenie, a następnie zapłacenie za nie w ciągu 30 dni. Swoimi usługami Klarna chce zapewniać konsumentom bardziej sprawiedliwą i zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnych produktów bankowych i kredytowych, ale także innych usług typu BNPL.
W Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (poza Polską), gdzie obecne jest LPP, dla klientów sklepów online grupy udostępnione zostały różne opcje odroczonej płatności Klarny, w tym m.in. „Zapłać w 3 ratach”.


źródło: Klarna

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF