...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

MedApp w programie startupowym OVHcloud

Krzysztof Mędrala_MedApp_jpg

MedApp, innowacyjna spółka z branży medtech (SaMD - software as a medical device), notowana w Warszawie i Frankfurcie, przystąpiła do programu OVHcloud, największego europejskiego dostawcy chmury, wspierającego firmy startujące oraz scale-up.

Klienci korzystający z rozwiązań MedApp coraz częściej zainteresowani są chmurą jako miejscem efektywnego i bezpiecznego przechowywania i przetwarzania danych medycznych. Taką możliwość również zapewniamy. Dlatego podejmujemy także współpracę z jednym z najbardziej zaufanych dostawców rozwiązań chmurowych, jakim jest OVHcloud posiadający lokalne centrum danych w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że upowszechnianie chmury będzie wspierało skalowalność i rozwój naszego biznesu.

Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Program OVHcloud dla startupów jest prowadzony na całym świecie, a dotychczas wzięło w nim udział ponad 2.500 start-upów i scale-upów. Program realizuje koncepcję chmury SMART (Simple to use – prosta w użyciu, Multi-local – multilokalna, Accessible – dostępna, Reversible – odwracalna i Transparent – przejrzysta) oraz zapewnia uczestnikom szereg benefitów.

Cieszymy się, że nasz program dostosowany jest do potrzeb spółek tak prężnie się rozwijających, jak MedApp. Tym bardziej, że w sektorze ochrony zdrowia zaufanie do dostawcy chmury, który przechowuje dane wrażliwe, nabiera szczególnego znaczenia. Ponadto nasza współpraca świetnie odzwierciedla elastyczność programu: za każdym razem dostosowujemy ofertę do potrzeb pracujących z nami firm.

Natalia Świrska, Startup Program Manager CEE w OVHclou

W ramach programu MedApp zyskuje ze strony OVHcloud dofinansowanie w postaci dostępu do zasobów chmurowych oraz mentoring i wsparcie w międzynarodowym rozwoju biznesu. Wsparcie OVHcloud będzie wykorzystywane przez MedApp w rozwoju obecnych sztandarowych produktów – CarnaLife Holo oraz CarnaLife System. Są to rozwiązania technologiczne MedApp, które wspomagają diagnostykę obrazową i medycynę cyfrową nowej generacji, a produkty te rozwijane są w oparciu o mieszaną rzeczywistość, sztuczną inteligencję i analizę big data.

Jesteśmy dumni mogąc współpracować z tak innowacyjnymi firmami jak MedApp. Chmura pozwala rozwijać sektor ochrony zdrowia. Korzystamy z teleporad, e-recept czy e-skierowań. MedApp udowadnia, że nowoczesne technologie pozwalają także rozwijać diagnostykę obrazową i medycynę cyfrową nowej generacji. W efekcie katalog usług online dla pacjentów stale się powiększa, ułatwiając dostęp do lekarzy i diagnostyki, ale także powodując wzrost ilości danych medycznych, które wymagają bezpiecznego przechowywania i przetwarzania. Przy tworzeniu rozwiązań e-health warto pamiętać nie tylko o użyteczności i innowacyjności takich rozwiązań, ale także o wyborze zaufanego dostawcy chmury, który potrafi poprzez m.in. certyfikacje i audyty, zagwarantować właściwą ochronę danych.

Robert Paszkiewicz, VP, Central Eastern Europe w OVHcloud

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF