...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

MediaCom numerem 1 w globalnym rankingu RECMA za 2018

MediaCom został uznany przez firmę badawczą RECMA za najlepszą agencję w 2018 r. jeśli chodzi o nowy biznes, co odzwierciedla najlepszą w swojej klasie zdolność tej sieci do pozyskiwania nowych klientów, jak również utrzymywania już obsługiwanych.

Z danych raportu RECMA New Biz Balance wynika, że sieć MediaCom zdobyła w 2018 r. nowe biznesy o wartości 2,76 miliarda dolarów, czyli więcej niż którykolwiek z konkurentów. Dane są oparte na analizie ponad 1 tys. przetargów o wartości ponad 10 milionów dolarów.

W 2018 r. sieć wygrała liczne przetargi na obsługę budżetów tak dużych marek jak m.in.: Mars, Adidas, Bose i Hilton.

MediaCom zachował także, po wygranych przetargach, obsługę globalnego budżetu firmy Shell oraz brytyjskiego budżetu Sky.

Wcześniej, w 2017 roku, według danych RECMA, MediaCom zwiększył swoje przychody o ponad 2,6 mld dol., pozyskując takich klientów jak m.in. PSA Peugeot Citroën, Walgreen Boots Alliance, Richemont i Falabella.

„Nowobiznesowe zespoły MediaCom i cała sieć zanotowały w ciągu ostatnich dwóch lat niesamowite wyniki. Dynamiczny rozwój biznesu pozyskanych i utrzymanych przez nas klientów dzięki podejściu Systems Thinking dostarczył nam biznesowych case’ów i innowacyjnych rozwiązań, które wraz z naszą ciężką pracą były podstawą naszego sukcesu” – mówi Toby Jenner, światowy dyrektor operacyjny MediaCom.

Dom mediowy MediaCom Warszawa działa na polskim rynku od 1996 r. Do jego klientów należą m.in. P&G, PLAY, TCCC, Mars, Danone Group, Akzo Nobel oraz zdobyci w wyniku lokalnych rozstrzygnięć w ostatnich kilkunastu miesiącach tacy klienci jak: Polpharma, Hortex, Netia, Manta, iRobot. W wyniku przesunięć globalnych MediaCom Warszawa przejął również w ostatnich kilkunastu miesiącach obsługę budżetów: Adidas, PSA, Opel i Tesco.

Wraz z Mindshare i Wavemaker (powstały z połączenia domów mediowych: MEC i Maxus) wchodzi w skład GroupM, będącej operacyjnym ramieniem WPP (czołowego holdingu reklamowego na świecie) i największą grupą negocjacyjną w Polsce.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF