MediaCom światowym liderem rankingu RECMA Vitality


Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/adpress/brief.pl/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/func-review-rating.php on line 212

Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/adpress/brief.pl/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/func-review-rating.php on line 213
98

Sieć MediaCom uplasowała się na 1. miejscu na świecie w najnowszym rankingu RECMA Vitality. Sieć wygrała także w zestawieniach w Ameryce Łacińskiej i w regionie EMEA. Z kolei brytyjski oddział MediaCom został uznany za najlepiej działającą na świecie agencję, pokonując 672 konkurentów w 46 krajach.

MediaCom zdobyła 1029 punktów w dziewięciu kluczowych kryteriach, pokonując m.in. Havas Media i PHD, które zdobyły po 873 punkty, UM (810 punktów) i Carat (807 punktów).

Jeśli chodzi o wyniki regionalne to w Ameryce Łacińskiej i w regionie EMEA sieć MediaCom zajęła w rankingu 1. miejsce, a w USA i regionie Azji i Pacyfiku – 3. miejsce.

Wynik rankingu RECMA Vitality ma kluczowe znaczenie dla reklamodawców, ponieważ odzwierciedla dynamikę rozwoju agencji i jej biznesowe „momentum”. Agencje oceniane są według dziewięciu kryteriów, w tym m.in.: oceny w latach 2015-2017; udział w przetargach; nagrody; zmiana i stabilność liderów agencji; oraz równowagę nowego biznesu od 30 sierpnia 2017 r.

Kluczowymi klientami wygranymi przez MediaCom w tym okresie były Adidas, Hilton i Mars.

Ranking Vitality jest częścią szerszego raportu RECMA: Network Diagnostics, w którym agencje oceniane są według 18 kryteriów. W tym szerszym raporcie sieć MediaCom zajęła 2. miejsce za siecią Carat.