...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Microsoft przejmuje Activision Blizzard

microsoft-logo

Microsoft od jakiegoś czasu powiększa swoje portfolio studiów gamingowych. Teraz przyszedł czas na największe z nich, bo kosztujące firmę blisko 70 miliardów dolarów.

O rozmowach dotyczących przejęcia Activision przez Microsoft mówiło się od jakiegoś czasu. Dzisiaj jednak zostało to potwierdzone wraz ze wstępnymi detalami dotyczącymi transakcji. Według doniesień dotychczasowy CEO Bobby Kotick pozostanie na swojej pozycji do zakończenia przejęcia, a wraz ze sfinalizowaniem operacji jego obowiązki przejmie Phil Spencer odpowiedzialny w Microsoft za gamingową część firmy.
Dodanie tak dużego studia do swojego portfolio pozwoli producentowi na rozszerzenie swojej usługi Xbox pass o nowe gry, a w przyszłości może oznaczać dużą ilość nowych tytułów exclusive dla konsoli Xbox.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF