...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Miraculum poprawiło wyniki. W I półroczu 2022r. przychody wzrosły o 61 proc r/r.

Notowana na rynku głównym GPW firma kosmetyczna Miraculum w I półroczu 2022 r osiągnęła 20,9 mln zł względem 12,9 mln zł w roku ubiegłym. Największy wzrost odnotowała w nowoczesnym kanale sprzedaży (supermarkety, drogerie, dyskonty). Dynamicznie rozwija się również sprzedaż eksportowa. Spółka znacznie zwiększyła wynik EBITDA, który wyniósł 0,28 mln zł, wobec straty 1,078 mln w I półroczu 2021. Miraculum konsekwentnie realizuje założenia poprawy rentowności.

W pierwszym półroczu nowoczesny kanał dystrybucji wygenerował ponad 9 mln zł przychodów. Jest to o 124 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Rekordowa sprzedaż w nowoczesnym kanale dystrybucji to efekt wzmocnienia współpracy z czołowymi drogeriami w Polsce, takimi jak m.in. Rossman, Hebe, Douglas, Baltona, Kontigo, Natura i Notino oraz akcje z sieciami handlowymi: Carrefour, LIDL, DINO, Stokrotka, Aldi, Biedronka, Polomarket, Intermarche.

Miraculum rośnie w siłę. Jesteśmy usatysfakcjonowani wynikami, które spółka osiągnęła w pierwszym półroczu 2022 roku i mamy apetyt na więcej. Konsekwentnie zwiększamy przychody, osiągnęliśmy dodatnią EBITDA i znacznie zmniejszyliśmy stratę netto w ujęciu r/r. Rozwój omnichannel, współpraca z największymi drogeriami i sieciami handlowymi w Polsce oraz działania w obszarze digital marketingu wzmacniające wizerunek naszych marek przynoszą wymierne efekty komentuje Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum. 

Sytuacja finansowa Miraculum uległa znaczącej poprawie. Strata netto w I półroczu zmniejszyła się w ujęciu r/r. W omawianym okresie wyniosła 0,96 mln zł względem 2,5 mln rok wcześniej.

Mimo niesprzyjającej sytuacji polityczno-gospodarczej na świecie związanej z wybuchem wojny w Ukrainie, znaczący wzrost sprzedaży odnotował również eksport. Dzięki szybkiej zmianie strategii i dywersyfikacji geograficznej kontraktów – mimo zerwania umów z kontrahentami rosyjskimi – Miraculum w pierwszym półroczu znacząco umocniło ten kanał sprzedaży. W omawianym okresie wpływy z tego tytułu wyniosły 3,9 mln zł czyli 58 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółka realizuje kontrakty między innymi dla klientów z Arabii Saudyjskiej oraz krajów zachodnich, w planach są kolejne dostawy.

Rozwijamy naszą działalność na nowych rynkach, a realizacja dostaw do kolejnych zagranicznych kontrahentów znalazła już odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży w lipcu. Nasz dział eksportu prowadzi rozmowy z kolejnymi partnerami. Jesienią planujemy udział w targach w Malezji i liczymy na nowe kontrakty na rynku azjatyckimdodaje Ziemski.

Spółka w I półroczu 2022 roku kontynuowała działania w zakresie wzmacniania pozycji na rynku e-commerce. W lutym uruchomiła nowy firmowy e-sklep (Miraculum.pl). Nowe rozwiązanie e-sklepu są zgodne z oczekiwaniami klientów, czego potwierdzeniem są zwiększające się obroty i liczba obsługiwanych zamówień. Spółka kontynuowała działania w celu poszerzenia listingów w podmiotach z kanału e-commerce (drogerie, apteki, marketplace). Miraculum liczy na znaczący wzrost przychodów w tym kanale sprzedaży w kolejnych kwartałach.

 

źródło: InnerValue

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF