...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Mixed Reality na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczęło projekt wykorzystujący technologię Mieszanej Rzeczywistości w walce z nowotworami. II Zakład Radiologii WUM podpisał list intencyjny z polskim start-upem Holo4Med, który dostarcza aplikację HoloMIAI pozwalającą specjalistom w trakcie zabiegu termoablacji obserwować na hologramach trójwymiarowe pole operacyjne.

Lekarze z II Zakładu Radiologii WUM podczas zabiegów termoablacji, które są stosowane w leczeniu między innymi nowotworów wątroby, będą wykorzystywali gogle HoloLens drugiej generacji. Urządzenie wyświetla przed oczami radiologa interwencyjnego hologramy generowane z wykorzystaniem oprogramowania HoloMIAI. Technologia pozwala lekarzowi w czasie rzeczywistym oglądać trójwymiarowy obraz pola operacyjnego.

Dotychczas przeprowadzono 30 zabiegów z wykorzystaniem systemu HoloMIAI, potwierdzając jego skuteczność. Według naszych ustaleń system HoloMIAI wpływa na zwiększenie precyzji wkłucia, skraca czas zabiegu oraz zmniejsza powikłania pooperacyjne.

Łukasz Przepióra Chief Operating Officer w Holo4Med

Wykorzystując oprogramowanie rozwijane przez polski start-up, specjaliści będą mogli jeszcze precyzyjniej wykonywać zabiegi termoablacji polegające na wprowadzeniu specjalnej elektrody w kształcie igły do centrum guza nowotworowego i potraktowanie go prądem przemiennym o wysokiej częstotliwości. Procedura medyczna termoablacji prowadzi do obumarcia tkanki nowotworowej, a precyzja w przeprowadzeniu zabiegu ma kluczowe znaczenie dla jego powodzenia.

Nowoczesne metody obrazowania w połączeniu z technologią umożliwiającą w trójwymiarze obserwować pole operacyjne, pozwalają nam dotrzeć do nowotworu z niezwykłą precyzją. Testowane we współpracy z Holo4Med rozwiązanie, to technologia pozwalająca optymalnie dobrać zastosowaną metodę terapii, zmniejsza traumatyczność przeprowadzanych zabiegów, co w konsekwencji skraca czas przebywania pacjenta w placówce medycznej.

Prof. dr hab. n. med. Olgierd Rowiński, Kierownik II Zakładu Radiologii Klinicznej WUM.

Wykorzystanie Technologii Mieszanej Rzeczywistości w medycynie to domena światowych liderów w zakresie opieki zdrowotnej. Za sprawą polskiego start-upu Holo4Med jest ona dostępna dla zespołów medycznych znad Wisły.

Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące między innymi technologie AI, Azure Communication Services czy Mixed Reality.

Wykorzystanie technologii HoloMIAI w zabiegach ratujących życie, to dla nas niezwykłe wyróżnienie. Nie ma większej odpowiedzialności niż wsparcie lekarzy w trakcie zabiegu, a Ci wiedzą, że mogą polegać na naszym rozwiązaniu. Cieszymy się, że możemy razem z najwybitniejszymi autorytetami w świecie medycyny uczestniczyć w projekcie, który wprowadza do polskiego systemu opieki zdrowotnej najnowsze technologie ratując życie pacjentów.

Robert Król, CEO Holo4Med

Holo4Med jest liderem wśród polskich start-upów z obszaru MedTech. Oprócz wsparcia lekarzy w zabiegach medycznych, z wykorzystaniem technologii Mieszanej Rzeczywistości, spółka stworzyła także hybrydową platformę telemedyczną – MediHELP, która pozwala m.in. na zdalny monitoring stanu zdrowia pacjentów w ich własnych domach.  Technologia łączy aplikację mobilną z urządzeniami peryferyjnymi takimi jak cyfrowy ciśnieniomierz, glukometr, pulsoksymetr, stetoskop czy opaska medyczna.


Źródło:Holo4Med

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF