...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Najciekawsze innowacje i produkty CES 2022

CES 2022

Pomimo braku obecności niektórych z wystawców. Na targach jak co roku zaprezentowano ogromne ilości innowacyjnych produktów. Dlatego postanowiliśmy zebrać najciekawsze z nich.

BMW E-Ink

Niemiecki producent postanowił zrealizować marzenie wielu kierowców. Stworzył on folie pozwalającą na zmianę koloru samochodu. I nie chodzi tu to o folię, którą przy każdej zmianie koloru należy nałożyć w specjalistycznym serwisie. Ta, o której mowa sterowana może być z telefonu i pozwala wybrać czy danego dnia bardziej chcemy się przejechać samochodem białym, czy szarym.

bmw e ink

 

Orcam MyEye Pro

To rozwiązanie dla osób niedowidzących pokazuje, jak technologia może poprawić komfort życia wielu ludzi. Dzięki wykorzystaniu niewielkiej kamery oraz asystenta głosowego urządzenie pozwala użytkownikowi przeczytać artykuł w gazecie, menu w restauracji albo po prostu zapytać asystenta co znajduje się przed nim.

orcam eye pro

 

Sony Vision S  2

Sony od kilku lat chwali się swoimi technologiami zaimplementowanymi w autach pokazywanych na targach. I mimo tego, że 2 lata temu twierdzili, iż nie chcą wchodzić na rynek motoryzacji, to na wiosnę bieżącego roku należy spodziewać się czegoś zupełnie innego. Sony oficjalnie zapowiedziało założenie nowej spółki oraz start swojego projektu motoryzacyjnego na ten rok. A pierwszym zwiastunem jest Sony Vision S. Elektryczny SUV naszpikowany elektroniką ma dążyć do rozwoju autonomicznej jazdy.

sony vision

 

Razer Sophia

Razer w swoim portfolio pochwalić się może całym asortymentem dla graczy zaczynając na myszkach i słuchawkach, a na krzesłach kończąc. Teraz przyszła kolej na połączenie wszystkiego w całość. Nowo zaprezentowany produkt to biurko gamingowe. Biurko, a raczej stacja dowodzenia wszechświatem jest modułową konstrukcją, w której skład wchodzi 13 konfigurowalnych modułów, monitor oraz komputer. Moduły mają pozwolić na skonfigurowanie urządzenia dokładnie do swoich potrzeb. Użytkownik do dyspozycji będzie miał takie elementy jak ładowarka indukcyjna, mikser audio czy monitor podzespołów pc.

 

Goodyear ekologiczne opony

W dobie walki z globalnym ociepleniem i zanieczyszczeniem planety rynek motoryzacji stara się na wszelkie sposoby ograniczyć wpływ na środowisko. Element, który często jest pomijany w trakcie dyskusji o ekologii pojazdów to opony. Aktualnie mieszanki opon nie należą do najbardziej przyjaznych środowisku, co w połączeniu z częstymi wymianami generuje ogromne ilości odpadów. Dlatego Goodyear postanowił rozpocząć prace nad oponami opartymi o materiały zero emisyjne. Pierwsza propozycja firmy składa się w 70% z takich materiałów. Następnym celem firmy jest stworzenie mieszanki ekologicznej w 100%.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF