...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nie będzie Polskiego leku na Covid

Polski lek Covid

Biomed Lublin w zeszłym roku rozpoczął pracę nad lekiem na covid. Dziś już wiemy, że nie do końca się udało

Spółka farmaceutyczna z Lublina w zeszłym roku zapowiedział prace nad lekiem na Covid opartym na osoczu ozdrowieńców. W efekcie, akcje spółki zaliczyły dwudziestoczterokrotny wzrost z okolic złotówki do nawet dwudziestu czterech w najwyższym momencie. W tym tygodniu jednak preparat został przebadany, a jego skuteczność niepotwierdzona, co spowodowało spadek akcji o 30%.

Wyniki analizy danych pierwszych 100 pacjentów, włączonych do badania, wskazują, że dodanie wytworzonej z osocza swoistej Immunoglobuliny anty-SARS-CoV2 do standardowej terapii nie ma statystycznie istotnego wpływu na określone w protokole badania punkty końcowe
Komunikat Biomedu

Firma jednak się nie poddaje i zapowiada dalsze badania. Możliwe jest, że preparat sprawdzi się w przypadku wczesnego zastosowania w leczeniu. Dotychczasowe testy dzieliły pacjentów na tych chorujących do 5 dni oraz powyżej. Grupa do 5 dni liczyła jedynie piętnaście osób. Zdaniem ekspertów przy tak nielicznej grupie niemożliwe jest uzyskanie wiarygodnych wyników analizy statystycznej.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF