...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nie daj się oszukać w Black Friday

Fake Friday

Mimo tego, że Black Friday w Polsce nie wypada tak dobrze jak za granicą, to i tutaj możemy natknąć się na ciekawe promocje. Jednak z szału zakupów chcą skorzystać sklepy, które stosują nieczyste zagrania wprowadzające klientów w błąd. Z tego względu ruszyła strona Fake Friday, która ma walczyć ze złymi praktykami sprzedawców.

Najczęstszym typem oszustwa w polskich sklepach jest podniesienie ceny produktu na kilka dni przed Czarnym Piątkiem, by w dniu wydarzenia obniżyć ją do poprzedniego stanu i zaznaczyć, że jest to „promocja”. Dajmy przykład: dany telefon komórkowy kosztuje 1299 złotych we wrześniu. W listopadzie drożeje on do 1499, by w Czarny Piątek, znów mógł wylądować na półkach za 1299 zł (w niektórych przypadkach nawet za więcej niż przed podwyżką!) jako promocja. To najczęściej stosowany sposób na oszukiwanie klientów.

Żeby ochronić konsumentów przed takimi nieczystymi praktykami, utworzono stronę Fake Friday. Portal zbiera informacje na temat cen danego produktu i pokazuje nam wykres ile kosztował w danym okresie.

 

fake friday wykres
źródło: Fake Friday

 

Na stronie wpisujemy dany produkt z zakresu elektroniki, a strona wyświetla nam wykres cenowy w sklepach, w których przedmiot jest dostępny.

 

Adam Daniluk