...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nie wiesz, który kredyt hipoteczny jest najlepszy?

kredyt hipoteczny

Znalazłeś idealną nieruchomość, która po remoncie będzie spełniać Twoje wszystkie potrzeby? A może chcesz kupić działkę i rozpocząć budowę wymarzonego domu? Wspaniale! Jednak, aby plany stały się rzeczywistością i abyś Ty mógł zamieszkać na swoim, potrzebne są pieniądze. Najłatwiej jest pozyskać je w formie kredytu hipotecznego. Ofert na rynku jest bardzo wiele. Dowiedz się, która z nich jest najlepsza.

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie nawet na kilkadziesiąt lat, w ciągu których Twoja sytuacja finansowa może się diametralnie zmienić, przez co Twoje bezpieczeństwo może ulec zagrożeniu. Dlatego nie należy spieszyć się przy wyborze oferty i trzeba dokładnie przeanalizować jej warunki.

Jaki jest najlepszy kredyt hipoteczny?

Na rynku znajduje się wiele różnych ofert kredytów, a każda z nich jest opisywana jako najlepsza. Jednak nie należy wierzyć chwytom marketingowym. Nie istnieje jeden, idealny kredyt dla każdego, ponieważ każdy ma inną sytuację życiową i określone potrzeby.

Dla niektórych najlepsza oferta to ta najtańsza, dzięki czemu raty nie będą wysokie, a komfort życia zostanie zachowany. Z kolei dla innych liczyć się będzie krótki czas oczekiwania na decyzję, ponieważ nie chcą, aby umknęła im dobra okazja. Są także osoby, które zwracają przede wszystkim uwagę na możliwość przedwczesnej i darmowej spłaty zobowiązania.

Dlatego przed podpisaniem umowy warto poznać wszystkie dostępne oferty na rynku, aby móc zdecydować, która z nich jest najkorzystniejsza.

Gdzie porównać kredyty hipoteczne?

Zastanawiasz się, jak porównać dostępne oferty kredytów hipotecznych? Odwiedzanie wszystkich placówek lub kontaktowanie z doradcami telefonicznie brzmi przerażająco? Nie musisz tego robić! Istnieje wiele łatwiejszych sposobów na to, żeby poznać warunki propozycji banków. Jednym z narzędzi jest np. kalkulator kredytów hipotecznych finanse.rankomat.pl.

Na stronie znajdziesz czytelny i intuicyjny formularz, który należy uzupełnić rzetelnymi informacjami na temat:

  • celu kredytowania,
  • potrzebnej sumy do zrealizowania inwestycji,
  • swojej sytuacji finansowej i rodzinnej.

Niezbędne jest także podanie swojej płci, daty urodzenia i numeru telefonu. Dzięki temu możliwe będzie lepsze dopasowanie ofert do Twoich potrzeb i skontaktowanie się z Tobą, aby ustalić szczegóły i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Podanie tych danych jest w pełni bezpieczne, ponieważ strona jest certyfikowana, co potwierdza symbol kłódki w pasku adresu strony internetowej. Strona nie wymaga podania numer PESEL ani danych z dowodu – jeśli tak jest, sprawdź, czy link jest poprawny, aby uniknąć wyłudzenia danych.

Jak dobrze porównać kredyty hipoteczne?

Uzupełniłeś formularz, masz pełen ranking ofert kredytów hipotecznych i nie wiesz, co dalej? Zacznij od porównania:

  • całkowitej kwoty do spłaty – za kredyt nie warto przepłacać! Im mniej do spłaty, tym lepiej dla Twojego portfela. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w którym banku jest najtańszy kredyt. Co więcej, dzięki temu porównaniu może okazać się, że mimo nieco wyższej raty zapłacisz za całość mniej niż tam, gdzie jest niska rata,
  • wysokość oprocentowania – im niższe oprocentowanie tym mniej odsetek musisz oddać do banku,
  • wysokość marży i warunki z tym związane – coraz więcej banków zaczyna rezygnować z nakładania marży za udzielony kredyt pod warunkiem, że np. założysz konto lub podpiszesz umowę na kartę kredytową. Warto rozważyć tę opcję, jeśli chcesz zmniejszyć nie tylko swoją ratę, ale także całkowity koszt kredytu,
  • wskaźnik LtV, czyli loan-to-value – przedstawia, jaki procent wartości nieruchomości mogą maksymalnie pokryć środki z kredytu. Innymi słowy pokazuje, jaką część inwestycji zapłacisz za pieniądze z banku. W niektórych bankach jest to 90%, a w innych może być nawet 70%! Warto pamiętać, że pozostałą część będziesz musiał uiścić z własnych oszczędności.

Porównując te czynniki, łatwo znaleźć oferty kredytów online, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i sytuacji finansowej. Wybierz trzy różne propozycje, a następnie zgłoś się do banku, aby złożyć wniosek lub umów się na rozmowę z doradcą za pośrednictwem formularza. Dzięki temu dowiesz się, jakie formalności musisz jeszcze dopełnić, aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową.

Nie bierz kredytu hipotecznego „w ciemno”! Porównaj oferty i znajdź tę, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna. To proste – sprawdź.


Źródło: finanse.rankomat.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF