...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Niepowtarzalne wyroby polskich rzemieślników na Targach Rzeczy Wyszukanych

Już 30 i 31 marca w przestrzeniach Nowego Świata Muzyki odbędzie się wiosenna edycja Targów Rzeczy Wyszukanych. Organizatorki wydarzenia - Agata Kiszluk-Krzmień i Oliwia Hajn zdradzają jakie drobiazgi (i nie tylko!) będzie można upolować na Targach i odpowiadają na pytanie dlaczego ich organizacja jest ważna dla promocji polskich wyrobów. Zapraszamy!

Dlaczego akurat Targi Rzeczy Wyszukanych? (a nie innych? 🙂 )

Każdy z nas ma w sobie coś z kolekcjonera. Lubimy znaleźć dla siebie coś ładnego, coś, czego nikt inny nie ma. W szukaniu skarbów sam proces jest równie ważny co efekt. Nie sztuką jest kupić gotowy produkt z półki w sklepie z biżuterią, sztuką jest znaleźć antyczną broszkę czy pierścień z pięknym kamieniem. Taki produkt zostanie na lata w rodzinie i na pewno będzie doceniony. Targi Rzeczy Wyszukanych to nie tylko starocie, to również rękodzieło, nasza polska twórczość. Począwszy od porcelany, przez biżuterię, ubrania czy dekoracje do domu. Można tutaj znaleźć wspaniałe produkty, często są to małe kolekcje, pojedyncze sztuki. Wspaniałe na prezent dla siebie i dla bliskich.

Jest to druga już edycja targów, które odbędą się poza sezonem i poza przestrzeniami Zoo Marketu. Pierwsze wydanie to były Targi Świąteczne. Jakie są Wasze wrażenia po nich?

Po pierwsze cieszymy się, że zarówno wystawcy, jak i goście bardzo dopisali. Za nami organizacja ponad 60-ciu edycji targów, do tej pory wszystkie odbywały się w plenerze w przestrzeniach Zoo Marketu, przy al. Solidarności 55 w Warszawie. W Polsce mamy pogodę, która nie sprzyja imprezom plenerowym w sezonie zimowym, a my nie chcemy na pół roku tracić kontaktu z naszymi gośćmi i wystawcami.

W maju wracamy na Pragę, ale decyzja zapadła. Będziemy organizować targi w różnych przestrzeniach miasta. W tym roku odwiedzimy też inne regiony Polski, a naszych wystawców zabieramy ze sobą.

A jakie były wrażenia uczestników?

Nieskromnie to zabrzmi, ale ludzie byli zachwyceni. Dostawałyśmy maile z podziękowaniami, ludzie przesyłali nam zdjęcia, tagowali w social mediach, pytali, kiedy kolejna edycja. Targi to bardzo ciekawa forma zakupów. Jeśli cenimy sobie produkty dobrej jakości, ekologiczne, chcemy mieć wpływ na środowisko, a do tego wspieramy lokalną twórczość to targi są  świetna okazją do zakupów. 

Przed nami wiosenna edycja targów a o wrażeniach najlepiej mówić po doświadczeniu, zapraszamy w najbliższy weekend 30/31 marca na Nowy Świat 63.

Dlaczego zdecydowałyście się zorganizować edycję wiosenną jeszcze przed otwarciem Zoo Marketu?

Zdecydowałyśmy się na organizację Targów Rzeczy Wyszukanych poza sezonem, przede wszystkim dlatego, że prosili nas o to wystawcy. Miałyśmy też mnóstwo zapytań ze strony naszych stałych gości. Dla nas to sygnał, że musimy działać cały rok. Celem było również przedstawienie mieszkańcom lewobrzeżnej Warszawy, czym jest Zoo Market, kim jesteśmy i jakie produkty znajdą na naszym bazarze, podczas sezonu letniego.

Jak Waszym zdaniem organizacja takich targów wpływa na promowanie polskiej twórczości i kreatywności?

Jesteśmy przekonane, że to, co robimy, jest świetnym uzupełnieniem promocji polskiej twórczości. Dzięki organizowaniu targów czy warsztatów, które im towarzyszą, przedstawiamy klientom samego twórcę. Nasi wystawcy chętnie opowiadają o procesie produkcji wyrobów, swoich początkach i inspiracjach. Proponowane produkty dalekie są od masowej produkcji. Powstają w prywatnych warsztatach — wypalana ceramika, ręcznie malowane koszulki, rzeźbione meble, witraże. Takie produkty trudno znaleźć w galeriach handlowych.

Jakie stoiska warto odwiedzić podczas wiosennej edycji i co będzie można na nich znaleźć?

Wszystkie. Naprawdę na każdym stoisku można znaleźć coś niepowtarzalnego. Podczas edycji wiosennej będzie można kupić kwiaty i mikrozioła, kosmetyki naturalne, zapachowe świece, ceramikę. Będą stoiska z biżuterią, zabawkami, wyposażeniem do domu, świetnymi T-shirtami i modą vintage. Wszystko tworzone przez naszych polskich twórców. Więcej szczegółów znajdziecie na naszym Facebookowym wydarzeniu (można sprawdzić TUTAJ).

Coraz większymi krokami zbliża się otwarcie Zoo Marketu, kiedy możemy spodziewać się pierwszego wydarzenia?

Otwarcie Sezonu planujemy na drugi weekend maja. Zapraszamy już dziś 11-12 maja na wielkie handlowanie w super atmosferze. Zabierzcie swoich bliskich i wspólnie z nami spędzajcie każdy drugi weekend miesiąca w naszej miejskiej strefie komfortu!

 

Anita Florek