...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowa aplikacja Rafała Masnego z abstrachuje.tv

Były youtuber mierzy się z rynkiem aplikacji ułatwiających życie.

Jeśli do tej pory wydawało ci się, że regularne czytanie książek jest luksusem, na który mogą sobie pozwolić tylko milionerzy pokroju Warrena Buffetta lub Billa Gatesa, ta aplikacja sprawi, że zmienisz zdanie. Wystarczy bowiem kilkanaście sekund – bo tyle trwa zainstalowanie na telefonie nowej aplikacji SkillUp – aby zyskać dostęp do bogatej biblioteki 15 lub 30-minutowych autorskich opracowań, przekazujących ideę książek w formie audio. Słuchając ich codziennie, choćby podczas drogi do pracy, możesz poznać treść nawet dziesięciu książek tygodniowo.

Posłuchaj, by wiedzieć więcej

W typowej księgarni, niezależnie czy tej klasycznej czy internetowej, twoim oczom jawi się tak wiele tytułów, że wybór odpowiedniej książki staje się prawdziwym wyzwaniem. Istnieje więc ryzyko, że nie za każdym razem znajdziesz tę, która będzie ci odpowiadać. Poza tym wiadomo, jak trudno wygospodarować czas każdego dnia na czytanie książek, więc szkoda byłoby go zmarnować na przeczytanie kolejnego tytułu, liczącego 200–300 stron o tym, co już wiesz. Skąd więc wiedzieć, co wybrać? Właśnie te pytania natchnęły Rafała Masnego, twórcę jednego z najpopularniejszych kanałów komediowych w polskim internecie Abstrachuje.Tv, do stworzenia aplikacji SkillUp. Masny, który od lat promuje czytanie książek i pozyskiwanie wiedzy, postawił na prosty koncept i zrealizował go we współpracy z popularnym warszawskim venture builderem Daftcode. Firma ma w swoim portfelu zbudowanych ventures m.in. Nethone i Straal, Indoorway, Skriware, Climatica, a także inwestycje na wczesnym etapie w takie spółki jak Booksy czy Tylko.

Chcemy dać ludziom stały dostęp do wiedzy, pochodzącej z wielu wspaniałych książek, które pomogą im wyrobić dobre nawyki, rozpocząć biznes, zmotywować do działania, czy zrozumieć innych ludzi, Stworzyliśmy też autorski system ścieżek rozwoju, które pomogą zgłębiać wiedzę w danym kierunku, dzięki nawet kilkunastu różnym pozycjom na wybrany temat. Liczne poradniki, których tytuł sugeruje jedno rozwiązanie, często narzucają czytelnikowi takie myślenie, a przecież nie zawsze jest tylko jedna poprawna odpowiedź i punkt widzenia w tak wielu kwestiach. SkillUp pomoże zgłębić wszystkie dostępne opcje.

Rafał Masny

Poznaj treść nawet kilku książek dziennie, które zostały wybrane specjalnie dla ciebie
Według statystyk średni czas dojazdu do pracy w Polsce wynosi 41 minut, dlatego twórcy SkillUp zdecydowali, że odsłuchanie większości utworów audio przekazujących idee książek z biblioteki aplikacji, nie zajmie użytkownikowi więcej niż pół godziny. To optymalny czas, żeby zapoznać się z esencją treści danego tytułu i podjąć decyzję, czy warto sięgnąć po kolejną pozycję, którą zresztą aplikacja sama zasugeruje w dedykowanej ścieżce rozwoju. W ten sposób zyskujemy pewność, że dana książka jest spójna z obraną wizją rozwoju osobistego.

To idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które jednocześnie są zainteresowane doskonaleniem kompetencji zawodowych. Zwłaszcza gdy do tej pory było to trudne z uwagi na brak czasu. To zapewne tłumaczy fakt, że w 2019 roku jedynie blisko 40 proc. Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki. 18,4 proc. czytelników sięgnęło po jedną lub dwie książki, a czytanie ponad 24 książek rocznie zadeklarowało tylko 2,6 proc badanych. Dla porównania wspomniany Bill Gates czyta ponad 50 książek rocznie.

Rafał Masny

Dlaczego warto zainstalować SkillUp?

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek pozwala utrzymać aktywność umysłu i pobudzać myśli. To, jak umysł się rozwija, da się odczuć podczas czytania jakiejkolwiek książki. Jednak w natłoku informacji, mózg łatwiej zapamiętuje wiedzę podaną w systemie microlearningu, czyli w formie krótkich i łatwych do przyswojenia treści.

Od dawna przyglądaliśmy się rynkowi e-learningu, gdyż ma on ogromny potencjał. Szacuje się, że do 2025 roku osiągnie on globalnie wartość 325 miliardów dolarów, a według nowych badań przeprowadzonych przez MarketsandMarkets, wielkość rynku mikro uczenia się wzrośnie z 1,5 miliarda dolarów w 2019 roku do 2,7 miliarda dolarów w 2024 roku. To sprawiło, że z przyjemnością zaangażowaliśmy się w stworzenie SklillUp.

Jędrzej Szcześniak, partner zarządzający i współzałożyciel Daftcode

 

Z zainteresowaniem obserwowaliśmy wzrastającą popularność aplikacji dostarczających treści oparte o streszczenia książek w formie audio, takich jak m.in.: Blinkist, Instaread, 12 min app. Do tej pory jednak nie było aplikacji oferujących opracowania idei książek biznesowych po polsku. Wierzymy, że SkillUp bardzo szybko znajdzie swoich zwolenników i przyczyni się do wzrostu czytelnictwa, z uwagi na to, że na platformie znajdziemy utwory audio przekazujące idee, a nie streszczenia książek, które zachęcają do sięgnięcia po pełne wersje tytułu.

Paweł Seweryn, partner zarządzający Daftcode

Aplikację mobilną SkillUp można już pobrać z Apple App Store (iPhone i iPad) lub Sklep Google Play (urządzenia z Androidem) w model subskrypcyjnym z darmowym trzydniowym dniowym okresem próbnym.


Źródło:daftcode

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF