...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowość WhatsApp – nowa funkcja dla biznesu

Nowa funkcja WhatsApp umożliwiająca jeszcze łatwiejszą komunikację pomiędzy firmami i ich klientami.

 

WhatsApp jest coraz częściej wybieranym sposobem komunikacji pomiędzy firmami i ich klientami. Według badania z kwietnia tego roku zrealizowanego przez Kantar na zlecenie Meta ponad 65% osób woli używać komunikatorów zamiast e-maili czy kontaktu telefonicznego.
Dzięki wiadomościom prywatnym, klienci nie muszą co chwilę odświeżać skrzynki w oczekiwaniu na odpowiedź i z dużo większą śmiałością pytają o istotne dla nich sprawy. Z drugiej strony biznes zyskuje świetny sposób na obsługę, budowanie głębszej relacji z klientem i co za tym idzie sprzedaży w aplikacji, którą obie strony znają i lubią.

Ludzie oczekują prostej ścieżki, żeby skontaktować się z firmami na WhatsAppie. Chcą sprawnie uzyskać pomoc i nie szukać numeru telefonu, adresu e-maila, czy strony internetowej. Wiele biznesów już korzysta z WhatsAppa podając numer na paczkach czy stronach, jednak bardzo często chcą szerzej promować ten kanał komunikacji.

Właśnie dlatego 17 listopada, WhatsApp ruszył z nową funkcją do wyszukiwania dużych firm bezpośrednio w aplikacji. Dzięki niej ludzie będą mogli łatwo rozpocząć rozmowę z interesującą ich marką.
Dla firm to świetne narzędzie aby dać się odkryć klientom i ułatwić do siebie dostęp.

WhatsApp Business Search to nowoczesna wersja książki telefonicznej, która jest przydatna zarówno dla firm jak i klientów. Od dziś każdy, kto będzie chciał zmienić lot, rezerwację hotelową lub dowiedzieć się więcej o nadchodzącej wyprzedaży, będzie mógł z łatwością znaleźć właściwą markę w WhatsApp i rozpocząć rozmowę za pomocą jednego kliknięcia.

 

źródło: Biuro prasowe Meta

Sebastian Nowak