...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

O tym, że warto podążać za swoimi marzeniami – plejada gwiazd w nowej, klimatycznej superprodukcji Audioteki „Przygody Alicji w Krainie Czarów”

„Przygody Alicji w Krainie Czarów” autorstwa Lewisa Carrolla – doczekały się wyjątkowej realizacji. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych klasyków literackich zyskał formę klimatycznego audiomusicalu, którego reżyserem został Wawrzyniec Kostrzewski. Produkcja zrealizowana przez Audiotekę, utrzymana jest w nieco ekscentrycznym, tajemniczym i surrealistycznym tonie, który zaskoczy nie tylko młodszych słuchaczy.

W wyimaginowany świat „Alicji” przeniesie nas Zuza Jabłońska, która otrzymała główną rolę i specjalnie na potrzeby produkcji nagrała singiel „Znikam”, ale w audiobooku usłyszymy także znane, i lubiane głosy z mniejszych, i większych ekranów – m.in. Mateusza Damięckiego, Agatę Kuleszę, Zbigniewa Zamachowskiego czy Agatę Buzek. Za oprawę muzyczną produkcji odpowiada studio Universal Music Polska. Superprodukcja jest już dostępna w aplikacji Audioteka.

Najnowsza superprodukcja Audioteki „Przygody Alicji w Krainie Czarów” urzeknie starsze dzieci, ale i dorośli z przyjemnością powędrują do wyimaginowanego świata głównej bohaterki. To zasługa Wawrzyńca Kostrzewskiego, cenionego reżysera teatralnego i radiowego, który przygotował dla słuchaczy wiele niespodzianek, poczynając od psychodelicznej kreacji świata Alicji, przez oryginalne wykonania utworów muzycznych, po wybór aktorów, wcielających się w kolejne postaci. W produkcji usłyszymy zatem topowe polskie gwiazdy, m.in. Mateusza Damięckiego, Agatę Kuleszę, Zbigniewa Zamachowskiego czy Agatę Buzek. To właśnie oni od pierwszych chwil zaczarowują głosem, przenosząc nas do sennego świata, pełnego fantazyjnych i niezwykłych bohaterów.

Lektura znana większości z lat dziecięcych opowiada historię Alicji, która uciekając przed codziennością, coraz częściej powraca w snach do znanego, wymyślonego przez siebie świata. Bohaterka w trakcie podróży spotyka na swojej drodze wiele życzliwych osób, które starają się jej pomóc w wypełnieniu przeznaczenia. Jednak w powieści pojawiają się też postaci, które nie ułatwiają Alicji zadania. Jedną z nich jest Królowa Kier, odgrywana w superprodukcji przez Agatę Kuleszę.

Moja rola nie należy do najbardziej lubianych, jednak mimo to, starałam się znaleźć w Królowej Kier cechy, które mogłabym uznać za pozytywne. Nie było to łatwe! Królowa Kier to bohaterka, która mocno stąpa po ziemi i zdecydowanie nie patrzy na świat przez różowe okulary. Jako jedyna w całej powieści widzi krainę taką, jaka jest, bez ubarwiania i mistycyzmu. Zachowanie królowej konfrontuje Alicję ze światem dorosłych, pokazuje bohaterce, że życie to nie tylko marzenia na jawie, w których główne role odgrywają życzliwe charaktery. To również mierzenie się z codziennymi problemami, odrębną perspektywą, a czasami uporem drugiej strony. Alicja przypomina mi każdego z nas w momencie przekraczania niewidzialnej granicy między dziecięcością a światem dorosłych. Ponadczasowość prawd, które płyną z powieści Lewisa Carolla powinna być znana przez każdego.

Agata Kulesza – Królowa Kier, aktorka

„Przygody Alicji w Krainie Czarów” to także prawdy życiowe – unikatowe i uniwersalne sentencje, które trafią do odbiorców w każdym wieku. Lektura przepełniona jest życiowymi lekcjami, z którymi prędzej czy później każdy z nas będzie musiał się zmierzyć.

Kiedy zostałam zaproszona przez reżysera Wawrzyńca Kostrzewskiego do zagrania roli Alicji, wiedziałam, że pokocham tę lekturę na nowo. W postaci głównej bohaterki widzę siebie, ciekawą świata, ale jednocześnie ostrożną i rozważną, czasami zagubioną. Tak jak Alicja podążam za swoimi marzeniami i realizacją wyznaczonych celów. Alicja spotyka na swojej drodze wielu bohaterów a każdy z nich dzieli się z nią osobistymi przemyśleniami dotyczącymi życiowych wyborów, których przyszło im dokonać. Po zakończeniu nagrań do audiomusicalu utwierdziłam się jeszcze bardziej w przekonaniu, że w życiu nie chodzi o to, aby być najlepszym, ale o to, żeby być szczęśliwym.

Zuza Jabłońska, tytułowa Alicja

Najnowsza superprodukcja Audioteki, to nie tylko wybitni aktorzy, ale również cenieni muzycy i producenci. W projekt zaangażował się duet kompozytorsko-producencki Patryk Komór i Dominik Buczkowski-Wojtaszek, który w tym roku uzyskał nominację do Fryderyków.

Muzyka, którą stworzyliśmy, oddziałuje na wszystkie zmysły słuchacza. Przenosi do zupełnie innej, magicznej przestrzeni. Jest odważnym połączeniem słowiańskich melodii z trapowym brzmieniem oraz elementami muzyki filmowej. Każdy utwór jest samodzielną historią wypełniona magią i metaforami. Wszystkie razem tworzą pełną opowieść. Nastrój malujemy różnymi barwami, od głębokich czerni słyszalnych w sekcji rytmicznej po jasne, anielskie glosy. Zależało nam, aby świat Alicji w Krainie Czarów mógł całkowicie pochłonąć słuchacza i nie pozostawić go obojętnym.

Audioteka, twórcy audiomusicalu

Z 1 czerwca audiomusical jest dostępny zarówno w abonamencie Audioteka Klub, jak i w regularnej sprzedaży. Najnowsza realizacja świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży z dziećmi.

Link do teledysku utworu „Znikam” Zuzy Jabłońskiej: https://www.youtube.com/watch?v=5wfuGixUp18

Link do strony internetowej i fragmentu audiomusicalu: https://web.audioteka.com/pl/przygody-alicji.html

Zgłoś się do rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie: https://brief.pl/kreatywni/zgloszenia/


Źródło: Audioteka

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF