...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Od akceleracji po współpracę – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wdraża rozwiązanie Collectomate

collectomate

Już od kilku lat Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i jej akcelerator Startup Spart wspierają rozwój polskich startupów technologicznych. Collectomate – producent inteligentnych mebli wziął udział w drugiej edycji programu Startup Spark, a dzisiaj ma na swoim koncie wdrożenia u takich partnerów jak m.in. PwC, UNIQUA, INEA, SKANSKA, ING, Tom Tom, BEC Financial Technologies AMBA czy CBRE. Od tego miesiąca ich urządzenie - kolektomat usprawnia wewnętrzną logistykę dokumentów i przesyłek również w ŁSSE

Akceleracja napędza nowe możliwości

W ramach partnerstwa z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i uczestnictwa w programie Startup Spark startupy otrzymują wsparcie ekspertów z dziedzin technologii i biznesu, podejmują współpracę z tzw. Odbiorcą Technologii, u którego wdrażają i testują swoje rozwiązania oraz korzystają ze wsparcia finansowego na dalszy rozwój.

Kilkumiesięczna akceleracja w Startup Spark to czas intensywnej i cennej nauki, skonfrontowanie naszego pomysłu z realiami biznesowymi oraz wdrożenie kolektomatu w jednej z największych firm consultingowych w Polsce – PwC. Udział w programie akceleracyjnym dał nam możliwość przebywania w wartościowym ekosystemie wraz z innymi startupami, dojrzałymi przedsiębiorcami, instytucjami i ekspertami wspierającymi firmy takie, jak nasza. Niewątpliwie uczestnictwo w akceleracji otworzyło nam wiele drzwi do ciekawych współprac.

Marcin Ciącio, CEO Collectomate

Jesteśmy ze startupami na każdym etapie rozwoju. To idealnie pokazuje historia Collectomate, startupu, który pierwsze kroki stawiał w naszym programie Startup Spark. Dzięki niemu zdobył doświadczenie, opracował produkt, mógł pracować z dużymi korporacjami. Obecnie wdraża swoje rozwiązania u największych graczy w kraju. Nasz akcelerator Startup Spark niewątpliwie otwiera drzwi do wielkiego biznesowego świata, ale także jak pokazuje ta historia, do Łódzkiej Strefy, gdyż ostatecznie staliśmy się klientem startupu, który wspieraliśmy od początk.

Marek Michalik, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Rewolucja w dostarczaniu, wspierająca różne modele pracy

Administratorzy biur szukają obecnie rozwiązań #smart, które usprawnią wewnętrzne procesy w ich przestrzeniach. Digitalizacja procesów i stworzenie jak najbardziej komfortowych warunków pracy w różnych modelach stała się myślą przewodnią dzisiejszych post-pandemicznych czasów. Dzięki kolektomatom możliwe jest bezkontaktowe przekazywanie sobie dokumentów pomiędzy pracownikami pracującymi w systemie hybrydowym. Ponadto w razie nieobecności w biurze skrytki mają zastosowanie osobistego iLockera do przechowywania rzeczy. Biorąc pod uwagę wzrost popularności zakupów dokonywanych drogą elektroniczną kolektomaty są również miejscem odbioru i nadania przesyłek wszystkich firm kurierskich oraz użytkowników prywatnych. Obsługa urządzenia odbywa się z poziomu intuicyjnej i wygodnej aplikacji Collectomate App, a odbiór przesyłki dokonywany jest o dowolnej porze, np. po skończeniu ważnego spotkania.


Źródło: Collectomate

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF