...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Odświeżone logo Predom – marki certyfikującej produkty elektroniczne

Nowy logotyp marki Predom, choć nawiązuje do poprzedniego, został odświeżony, by jednocześnie wpisywać się w identyfikację wizualną Sieci Badawczej Łukasiewicz, której marka stała się częścią, oraz przypominać o historii marki i jej korzeniach.

 

Predom, oddział Łukasiewicz – Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie istnienia i ma ambicję, aby stać się marką przyszłościową, która sukcesywnie rozszerza swoją ofertą oraz już niebawem otwiera sklep internetowy.

Firma Predom od początku istnienia była jednostką badawczą i certyfikującą wyroby powszechnego użytku (w tym gospodarstwa domowego) w strukturze Zjednoczenia Przemysłu Precyzyjnego „Predom”. Ponadto w okresie PRL-u skupiała kilkanaście przedsiębiorstw produkujących urządzenia będące na wyposażeniu większości polskich gospodarstw domowych.  Predom z powodzeniem świadczy usługi dla producentów urządzeń powszechnego użytku, takich jak Amica, Philips i wielu innych, oferując certyfikację produktów. 

Z tej okazji powstało nowo logo, które przywołuje pozytywne skojarzenia i nawiązuje do historii polskiego przemysłu.

Waldemar Rumiński odpowiedzialny za marketing w Predom

To, co dla nas ważne, pozostał w nim symbol domu, gdyż od lat wskazuje on na końcową grupę odbiorców naszych produktów i usług, ponadto to naturalne rozwinięcie nazwy Predom to właśnie precyzyjny dom.

Filip Walczak, kierownik oddziału Predom należącego do Łukasiewicz – Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki

Nowe logo, wyraźnie nawiązujące do poprzedniego, przez zachowanie słynnego domku, zostało zaprojektowane przez katowickie studio graficzne Balahibo. Autorzy logotypy stworzyli kilka jego wersji kolorystycznych, które odzwierciedlają poszczególne segmenty działalności marki, tj. Predom certifications, Predom power electronics, Predom electronical products i Predom automotive.

nowe logo Predom

 

Warto nadmienić, że dawny logotyp zaprojektował Ryszard Bojar, artysta plastyk, który był autorem również logo warszawskiego metra.


źródło: Predom

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF