...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Okocim Klasyczna Pszenica – najlepszym piwem pszenicznym w Europie!

Jury jednego z największych i najważniejszych konkursów piwowarskich na świecie, European Beer Star, po raz kolejny doceniło piwa marki Okocim. Okocim Klasyczna Pszenica została nagrodzona złotym medalem. Natomiast brąz przypadł Mistrzowskiemu Porterowi, który w 2015 roku otrzymał złoto i miano najlepszego porteru w Europie w kategorii „Porter Bałtycki”.

W tym roku do konkursu zgłoszona została rekordowa liczba 2 151 piw z 46 krajów. Jury oceniało piwa w 60 kategoriach, biorąc pod uwagę ich kolor, smak, aromat oraz pianę. W każdej kategorii przyznawane były trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

  

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze piwa ponownie zostały wyróżnione przez jury tak prestiżowego konkursu – mówi Adam Surmacz, piwowar z Browaru Okocim. – To dla nas potwierdzenie, że ponad 170 lat piwowarskich tradycji, wiedza przekazywana z pokolenia  na pokolenie i pasja, z którą warzymy nasze piwa  przynoszą doskonałe efekty. To zaszczyt móc  pochwalić się najlepszym piwem pszenicznym w Europie i jednocześnie duże zobowiązanie!

Nagrodzony złotem w kategorii „„South German-Style Hefeweizen Hell” Okocim Klasyczna Pszenica to piwo górnej fermentacji. Jest niefiltrowane, naturalnie mętne z nutami goździków i dojrzałych bananów. – Szczególną dumą napawa fakt, że nasza piwo pszeniczne zdobyło najwyższe uznanie na konkursie w Bawarii,                w miejscu, z którego wywodzi się ten styl piwny – dodaje Paweł Zych, piwowar z Browaru Okocim.

Okocim Mistrzowski Porter  ponownie znalazł się na podium European Beer Star z brązowym medalem w kategorii „Porter Bałtycki”. To piwo dolnej fermentacji warzone na bazie trzech słodów: monachijskiego, karmelowego i palonego. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza połączeniu słodów, specjalnemu procesowi warzenia oraz długiemu okresowi leżakowania. Mistrzowski Porter zachwyci różnorodnością aromatów wędzonej śliwki, kawy, czekolady i dębowej beczki.

European Beer Stars to konkurs, który od 14 lat zorganizowany jest przez Verband Private Brauereien Deutschland (Związek Prywatnych Browarów w Niemczech), Verband Private Brauereien Bayern (Związek Prywatnych Browarów w Bawarii) oraz Association of Small and Independent Breweries in Europe (S.I.B.).

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF