...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pierwsza na świecie platforma do sprzedaży i zarządzania ochroną danych dla firm IT stworzona w Polsce

Dynamiczny wzrost ilości przetwarzanych danych oraz obawa przed wysokimi karami za nieprzestrzeganie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) sprawiły, że przedsiębiorcy coraz chętniej powierzają wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym kwestie związane z bezpieczeństwem informacji. Te z kolei mogą zarabiać na sprzedaży oprogramowania w modelu SECaaS (ang. Security-as-a-Service). Umożliwia im to Xopero Cloud Management - pierwsza na świecie platforma do zdalnego zabezpieczania, zarządzania i zarabiania na backupie klientów dedykowana firmom IT. W 100% polska.

O tym, jak istotne staje się zabezpieczenie danych firmowych może świadczyć kilka statystyk. Żyjemy w świecie w którym przybywa 2,5 miliarda GB danych dziennie (!) Ośrodek badawczy SINTEF wyliczył, że 90% światowych zasobów danych wygenerowanych zostało w ciągu ostatnich… dwóch lat. Informacja nadal pozostaje najcenniejszym zasobem większości firm. 79% przedsiębiorstw z sektora MŚP już zostało dotkniętych atakiem ransomware. Cyberprzestępcy wiedzą, że to właśnie przedsiębiorcy będą w stanie zapłacić okup w zamian za odzyskanie kluczowych danych.

Nic dziwnego, że 65% z firm deklaruje chęć zakupu programów do backupu i disaster recovery, w tym rozwiązań w chmurze. To z kolei stwarza możliwość specjalistom IT, z których usług korzystają te przedsiębiorstwa. Poszerzając swoją ofertę o backup w chmurze mają możliwość wejść na prężnie rozwijający się rynek SECaaS (ang. Security-as-a-Service – bezpieczeństwo jako usługa), którego wartość do 2020 roku wyniesie 8,5 mld dolarów.

Zdalne zabezpieczanie danych klientów, zarządzanie nimi oraz zarabianie na backupie w modelu SaaS możliwe jest za pomocą pierwszej na świecie, a w 100% polskiej, platformy dla resellerów IT – Xopero Cloud Management (XCM), dzięki której każda firma IT może mieć własny, backupowy biznes, również pod swoim brandem. Jej unikatowość polega na połączeniu technologii tworzenia i odzyskiwania danych klientów z narzędziami umożliwiającymi firmom IT wygodną odsprzedaż tego rozwiązania oraz całkowicie zdalny charakter pracy. Wszystko odbywa się w panelu, a reseller zabezpiecza i przywraca dane klientów bez wychodzenia z biura i dojazdu do klienta.

Za bezpieczeństwo danych firm odpowiada autorska technologia do backupu w chmurze polskiego producenta – firmy Xopero Software, którego rozwiązania docenione zostały m.in. przez firmę ESET – światowego giganta tworzącego programy antywirusowe. ESET uzupełnił swoją ofertę, rekomendując produkty polskiego producenta swoim klientom na całym świecie jako optymalne rozwiązanie do backupu danych.

W kwietniu firma pozyskała 1 mln złotych od funduszu Black Pearls VC na rozwój działalności i stworzenie zestawu narzędzi do jeszcze szybszego przywracania danych.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF